Макс Градел донесе победата на Кот Д`Ивоар срещу Камерун в последен мач от група D на Купата на Африканските нации, с 1:0, а с това и първото място за "слоновете" в групата.

В другия мач от групата Гвинея и Мали завършиха 1:1, което означава, че между тях жребият ще определи втория участник в следващата фаза.

Градел се разписа в 35-та минута с мощен шут, извън наказателното поле, а защитата на Кот Д`Ивоар се справи до края да удържи Камерун.

Мачът бе изключително накъсан, с рекордните в турнира 61 нарушения в него.

Кевин Констант изведе Гвинея напред от дузпа в 15-та минута, но Сейду Кейта получи шанс да изравни, също от дузпа, само три минути по-късно. Той пропусна, но точно в началото на второто полувреме Модибо постигна търсения гол за Мали.

Резултатът 1:1 оставя Гвинея и Мали напълно равни по точки, голова разлика, отбелязани голове и директни двубой, което означава, че трябва да бъде теглен жребий, който да реши кой друг да продължи освен Кот Д`Ивоар.