ЧФР Клуж завърши посредствения си сезон в Румъния с трофей, след като победи с 5:4 след изпълнение на дузпи Динамо Букурещ във финалния двубой за купата на страната. Срещата, която завърши наравно 2:2 след продължения, беше емоционална, след като и двата отбора почетоха паметта на починалия халф на Динамо - Патрик Екенг.

Испанският халф Хуан Карлос вкара решителната дузпа в полза на ЧФР Клуж, който завърши на осмо място в първенството, но спечели четвъртата си купа на Румъния. ЧФР обаче трябваше да стига до пълен обрат през второто полувреме, след като Динамо вкара два гола до почивката. Карлос намали в 47-та минута, а Кристиан Лопес изравни резултата в заключителните секунди след удар с глава при центриране на Витор Бруно и изпрати мача в продължение.

Динамо, който премина през тежка криза в последните години, има 13 успеха в турнира за националната купа и е 18-кратен шампион на Румъния.