Юношеските национали на Германия до 17 години стартираха с очакван успех участието си на Европейското първенство в България. Те надделяха с 2:0 над Белгия в първия си двубой от Група А.

Мачът се игра в Бургас, а Бундестима изкова успеха си малко след почивката. Тогава Феликс Паслак и Никлас Шмид отбелязаха две бързи попадения, с което отказаха "червените дяволи" от мечтите да вземат нещо от този двубой.

Белгийците обаче могат да съжаляват, че битката не се разви по друг начин, защото най-чистото положение преди почивката беше за тях. Ван Веренберг обаче го пропиля и нулевото равенство се запази до паузата.

След нея в 43-та минута Паслак откри, след като топката влезе в мрежата и с помощта на рикошет, а три минути по-късно асистира на Шмид за втория гол и всичко в мача беше решено още тогава.

Така Германия се поздрави с трите точки и дели първото място с Чехия. Чехите по-рано днес се справиха със Словения и двата тима изглеждат фаворити да продължат в елиминационната фаза.