Фиджи подобри рекорда за най-голяма победа на Игрите на Пасифика след бруталното 38:0 срещу Микронезия.

Само на почивката резултатът вече бе 21:0, а през втората част Фиджи добави още 17 попадения.

Атонио Туивуна стана най-резултатният футболист в мача с 10 гола, а с този успех Фиджи запази своите шансове за участие на Олимпиадата в Рио. Микронезия така или иначе нямаше подобна възможност, тъй като не е официален член на МОК.

Турнирът на Океания обаче се очертава като доста тежък за отбора, тъй като 2 дни по-рано той претърпя загуба от Таити, този път "само" с 0:30...

Невероятният резултат е най-големият в историята на турнира, но не е официално признат, тъй като Микронезия не членува във ФИФА.

Така най-голямата международна победа, призната от ФИФА, остава успехът на Австралия с 31:0 над Американска Самоа в квалификация за Мондиал 2002.