Теренът в Ещорил потъна на половина под вода след пороен дъжд, и мачът от Лига Европа между местния португалски тим и ПСВ Айндховен бе прекратен на почивката. След 35 минути очакване, делегатът на УЕФА реши двубоят да не бъде подновяван, и да се доиграе в друго време.

Малко след 00.00 часа, бе взето решение, Ещорил и ПСВ да изиграят второто полувреме в петък, от 18 часа, българско време.

Холандският тим има голямо дерби с Фейенорд в неделя.

Ещорил водеше с 3:2 на почивката, в битка да съхрани шансовете си за второто място в група Е.

Мемфис Депай откри в шестата минута за ПСВ, но в 12-та Тозе изравни. Само минута бе необходима на Лусиано Нарсинг да вкара втори гол за ПСВ, но в 29-та и 38-та минути първо Куча, а после Диого Амадо направиха пълен обрат за Ещорил.

В другия мач от групата, по-рано, Динамо Москва се наложи с 2:1 над Панатинайкос.