Българският нападател Валери Божинов се превърна в герой за новия си клуб Партизан Белград. 29-годишният футболист отбеляза единственото попадение за „гробарите” при победата с 1:0 над елитния словенски тим Рудар Велене.

Бившият футболист на Левски се разписа в 27-та минута след изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Другият българин в състава на сръбските шампиони Иван Бандаловски не бе титуляр, но влезе като резерва през второто полувреме.

Това бе втора проверка за Партизан в предсезонната подготовка. Преди няколко дни „гробарите” загубиха от руския Мордовия Саранск с 0:1.

Първият официален мач на „черно-белите” е на 14 юли, когато приемат грузинския шампион Дила Гори в мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.