Отборите на Бешикташ и Галатасарай не излъчиха победител в мача от петия кръг на турския шампионат. Дербито на Истанбул завърши при 2:2.

Срещата започна по-добре за „лъвовете“, които поведоха след едва 8 минути игра. Точен за Галата бе Дердийок, а минута преди края на редовното време на първите 45 минути Брума покачи 2:0.

През втората част домакините от Бешикташ вдигнаха значително оборотите, а усилията им дадоха резултат в 73-ата минута. Марсело намали на 1:2, а само пет минути след това Тосун възстанови равенството – 2:2 и така донесе точка на своя състав.

В класирането Бешикташ и Галатасарай имат равен точков актив – 11 – и са на последователни позиции в таблицата. Бешикташ е втори заради по-добра голова разлика, а „Чим Бом“ е трети.