Бенфика спечели купата на Лигата на Португалия, след като на финала в Коимбра победи с категоричното 6:2 срещу Маритимо. Така "орлите" се окичиха с още едни златни медали, след като миналата седмица спечелиха и титлата на страната.

Жонас откри резултата още в 11-ата минута, а Костас Митроглу се разписа на два пъти в 18-ата и в 38-ата минута и даде непреодолим аванс в полза на лисабонския гранд. Жоао Диого върна едно попадение в добавените минути на първата част, но Николас Гайтан реализира четвърти гол за столичани в 77-ата минута.

Франсерджо се разписа от дузпа в 82-ата минута, реализирайки нов почетен гол за Маритимо. В продължението на срещата, в рамките на само две минути, Жардел и Раул Хименес от дузпа оформиха крайното 6:2 в полза на Бенфика.

Грандът от Лисабон спечели трофея за рекордния седми път в клубната си история. Бенфика е носител на купата на Лигата в Португалия през последните три сезона.