Кипърският АЕЛ Лимасол стигна само до равенство в дербито от 7-ия кръг на местния шампионат с АЕК. Двата тима завършиха 1:1 в Ларнака и това вероятно ще ги отдалечи от върха в подреждането.

Все пак, тимът на Петев може да е по-доволен от този развой, защото губеше в резултата след 70 минути игра. Тогава домакините поведоха чрез една от звездите си Давид Катала.

Отговорът на АЕЛ обаче не закъсня. Само четири минути по-късно Диего Барселос се разписа и спаси тима си от загубата. До края обаче не остана време за повече попадения и двата тима си поделиха по една точка.

Така тимът на Петев остава на третата позиция с 12 точки, колкото има и четвъртият Аполон Лимасол. Градският съперник на АЕЛ обаче има мач от този кръг и може да се изкачи пред него в класирането.

АЕК Ларнака пък остава едва на шестата позиция с 11 точки. Двата тима изпуснаха да се доближат до лидера АПОЕЛ Никозия, който е с 16 в актива си, а и му предстои мач от този кръг и може да се откъсне.