В средите на футбола доста често ще чуете максимата, че колкото и да вкарва съперникът, е важно да вкараш с един гол повече.

Дамският отбор на Ливърпул обаче направи модерна интерпретация, която можем да обобщим така: ако получиш попадение във вратата си от 35 метра, най-добрият начин да отвърнеш е като веднага отбележиш такова от 45!

„Червените“ играха срещу Бирмингам в женския шампионат на Англия този уикенд, а страхотната размяна на попадения им донесе успех с 2:1. Мърсисайдки поведохав 28-ата минута чрез Аманда Да Коста, а „сините“ изравниха три минути преди края. Тогава Хана Керякоплис се възползва от не дотам премерена изява на вратаря и прехвърли съперничката си от далечно разстояние.

Ливърпул обаче отвърна по най-добрия начин. Докато противниковият страж надъхваше съотборничките си за пълен обрат Фара Уилямс получи топката след изпълнението на центъра и веднага стреля към вратата, за да донесе успеха.

Вижте изпълненията от 1:12 нататък.