Тотнъм стигна до пълен обрат за 3:1 на терена на Кристъл Палас в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига.

През първото полувреме от мача нямаше много любопитни моменти на терена извън гола за Палас.

А попадението всъщност бе автогол на Ян Вертонген в 30-ата минута. Той опита да изчисти една центрирана топка и нещастно я вкара във вратата на „шпорите“ за 1:0 в полза на домакините.

Най-доброто положение за Тотнъм през първата част дойде точно 10 минути по-късно, когато се наложи Уейн Хенеси да спасява прецизния удар на Дани Роуз.

Щастливият момент за Тотнъм дойде в 64-ата минута. Насер Шедли намери с хубав пас Хари Кейн и той успя да насочи с глава топката в мрежата на Кристъл Палас за 1:1.

Добра намеса на Уго Льорис предотврати втори гол във вратата на Тотнъм. Заха се добра до добавка в 70-ата минута, но стражът на гостите успя да избие в корнер.

Две минути по-късно френският страж се справи отново чудесно, за да предотврати гол след удара на Папе Суаре.

В 84-ата минута „шпорите“ стигнаха до пълен обрат в мача. Деле Али получи хубав пас и малко извън наказателното поле отправи страховита ракета към вратата на Палас, която донесе втори гол за Тотнъм – 1:2.

В самия край на двубоя – в 95-ата минута, Шадли затвърди победата на Тотнъм на 3:1.

С тази победа Тотнъм се утвърди в челната четворка на Висшата лига, набирайки 42 точки. Кристъл Палас е 11-и с 31 точки.