Кошмарна загуба записа Фулъм на старта на 36-я кръг на Чемпиъншип - с 1:5 у дома от Борнемут.

Николай Бодуров игра пълни 90 минути за лондончани, но Фулъм бе трагичен в отбрана, и можеше да допусне още попадения във вратата си.

Брет Питман реализира два гола, в 29-та и 61-та минута, Мат Ричи добави още два - в 37-та и 71-та минути, а Стив Куук допълни неприятностите с пети гол в 84-та минута.

Мат Смит реализира едно попадение за Фулъм в 66-та минута, но това се случи вече при 3:0 за гостите.

Фернандо Аморебиета бе изгонен директно в 69-та минута, след като се завърна в игра, след като пропусна известен период.

Фулъм все еоще е на осем точки от зоната на изпадащите, но отново започна лек спад в играта на "котиджърс". Борнемут пък поне временно излезе начело в Чемпиъншип, със 66 точки в актива си.