Арсенал постигна класическа победа с 3:0 срещу Манчестър Юнайтед в дербито от осмия кръг на Премиършип, което се игра на „Емирейтс“. Лондончани нанесоха своя удар в рамките на 74 секунди, в които успяха да отбележат два гола.

В 6-та минута Аарън Рамзи комбинира с Месут Йозил, който центрира в наказателното поле на Манчестър на първа греда, където Алексис Санчес технично чукна топката във вратата на Давид де Хеа.

Арсенал удвои своята преднина само минута по-късно, когато Тио Уолкът подаде към Месут Йозил, който с удар от около точката на дузпата изпрати топката неспасяемо в десния ъгъл на Давид де Хеа.

Домакините реализираха трети гол в 19-та минута, когато Тио Уолкът подаде към Алексис Санчес, който с хубав удар изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Давид де Хеа.

Юнайтед инкасира за сефте три гола за 20 минути

Арсенал можеше да вкара четвърти гол в 34-та минута, когато Алексис Санчес центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Аарън Рамзи бе оставен непокрит, но стреля много неточно в аут.

Манчестър Юнайтед можеше да върне частично интригата в мача в 44-та минута, когато Антони Марсиал получи топката в наказателното поле на Арсенал, след което стреля, но Петър Чех спаси.

Ашли Йънг отправи далечен удар в 49-та минута, но Петър Чех нямаше проблеми да отрази удара му.

Уейн Рууни стреля опасно в 62-та минута, но Петър Чех успя да избие в корнер.

Бастиан Швайнщайгер получи топката в наказателното поле на Арсенал в 68-та минута, но Петър Чех успя да се намеси и да избие топката.

Арсенал можеше да направи още по-убедителна победата си в 85-та минута, когато Оливие Жиру получи топката в наказателното поле на Манчестър и бе оставен непокрит, след което стреля, но Давид де Хеа успя да спаси.

В добавеното време на мача Окслейд-Чембърлейн нацели напречната греда на вратата на Манчестър Юнайтед.

Арсенал записа първа победа срещу Манчестър Юнайтед от 2011 година насам, като „червените дяволи“ нямаха загуба от „артилеристите“ в последните осем мача.

Алексис Санчес вкара в последните си два мача за Арсенал повече голове в сравнение с последните си 21 двубоя.

След този успех Арсенал се изкачи на второ място в класирането с 16 точки, но има по-добра голова разлика от третия Манчестър Юнайтед, който има същия актив.

Арсенал: Петър Чех – Ектор Бейерин, Пер Мертезакер, Габриел Паулиста, Начо Монреал – Санти Касорла, Франсис Коклен – Аарън Рамзи, Месут Йозил, Алексис Санчес – Тио Уолкът

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа – Ашли Йънг, Крис Смолинг, Дейли Блинд, Матео Дармиан – Майкъл Карик, Бастиан Швайнщайгер – Хуан Мата, Уейн Рууни, Мемфис Депай – Антони Марсиал