Челси завърши по шампионски сезона. „Сините“ спечелиха с 3:1 последния мач от английското първенство срещу Съндърланд на „Стамфорд Бридж“.

Собственикът на Челси Роман Абрамович стана на крака, за да изпрати Дидие Дрогба в последния му мач за „сините“ на „Стамфорд Бридж“ срещу Съндърланд във финалния 38-и кръг от сезона в Премиършип. Дрогба изведе Челси с капитанската лента в мача срещу „черните котки“, а преди началото на мача излезе на терена заедно със своите деца. Жозе Моуриньо смени Дрогба в 29-та минута, а нападателят бе изпратен с бурни аплодисменти. Той предостави капитанската лента на Джон Тери, а в последствие Дрогба бе вдигнат на ръце от своите съотборници.

Съндърланд поведе в резултата в 26-та минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Челси, а топката стигна до Стивън Флетчър, който стреля отблизо с глава и вкара топката във вратата на Петър Чех.

В 36-та минута Хуан Куадрадо бе фаулиран от Джон О'Шей в наказателното поле на Съндърланд и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Диего Коща в 37-та минута.

Хуан Куадрадо получи контузия в 44-та минута и бе сменен принудително от Лоик Реми.

Именно французинът бе близо до това да вкара втори гол в 51-та минута, но ударът му бе отразен от Вито Маноне.

Челси вкара втори гол в 70-та минута, когато Еден Азар подаде към Лоик Реми, който с много хубав удар изпрати топката във вратата на Маноне.

Вратарят на Съндърланд направи невероятно спасяване в 80-та минута, след като отрази удара на Уилиан.

Челси вкара трети гол в 88-та минута, когато Неманя Матич пусна отличен пас към Лоик Реми, който отблизо само чукна топката, за да я прокара зад Маноне и да отбележи своя втори гол в срещата.

Челси спечели титлата и завърши сезона с 87 точки, докато Съндърланд завърши сезона шестнайсти с 38 точки.