Димитри Пайе реализира първия си гол за сезона във Висшата лига, но това не стигна за успеха на Уест Хем и лондончани завършиха 1:1 срещу Мидълсбро.

Равенства се получиха и в другите два мача извън тези на топ тимовете Ливърпул и Челси в събота.

Съндърланд приключи 1:1 срещу Уест Бромич Албиън, а Уотфорд и Борнемут направиха зрелищно 2:2.

В Лондон Уест Хем поне спря серията си от четири поредни загуби, макар че гостите поведоха. Кристиан Стуани откри в 51-та минута, но фантастичния гол на Пайе шест минути по-късно донесе равенството. Французинът премина през четирима футболисти преди да отправи страхотен удар и да си спечели сравнения с Лионел Меси.

Борнемут на два пъти повеждаше на "Викъридж Роуд", но Уотфорд стигна до точката след 2:2.

Калъм Уилсън откри с глава в 31-та минута с хубаво попадение, но пет минути след почивката Трой Дийни изравни.

В 62-та минута Джошуа Кинг пак даде аванс на гостите, за да може Айзък Съксес три минути по-късно да изравни пак, с първия си гол за Уотфорд.

Гостите откриха резултата и в Съндърланд, с попадение на Насер Шадли в 35-та минута за УБА. Патрик Ван Аанхолт изравни седем минути преди края на двубоя, за едва втората точка на "черните котки" за сезона.