Уест Хем продължава отличното си представяне от началото на сезона, след като спечели с 3:1 като гост лондонското дерби срещу Кристъл Палас от деветия кръг на Премиършип.

Домакините започнаха силно мача и в 6-та минута Дженсън Пънчън стреля с глава, но неточно в аут.

Две минути по-късни Димитри Пайе стреля от дистанция, но не успя да затрудни Уейн Хенеси, който успя да спаси.

„Чуковете“ поведоха в 22-та минута, когато Виктор Моузес пусна отличен извеждащ пас към Карл Дженкинсън, който излезе сам срещу Уейн Хенеси и с премерен удар вкара за 1:0.

Марк Клатенбърг отсъди дузпа за Кристъл Палас в 24-та минута заради глупаво нарушение на Дженкинсън. Йоан Кабай реализира дузпата в 25-та минута, като изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Адриан.

Диафра Сако отправи много хубав удар от въздуха в 30-та минута, но защитник на Кристъл Палас успя да блокира удара му.

Адриан направи решаващо спасяване в 39-та минута, когато отрази опасен удар на Вилфред Заха.

Кристъл Палас остана с човек по-малко в 44-та минута, когато Дуайт Гейл бе изгонен за втори жълт картон.

Диафра Сако стреля опасно с глава в 63-та минута, но топката срещна десния стълб на вратата на Хенеси.

Мауро Сарате отправи опасен удар в 78-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Кристъл Палас.

Уест Хем успя да поведе с 2:1 в 88-та минута след гол на Мануел Лансини.

„Чуковете“ реализираха трети гол в добавеното време на мача, когато Лансини пусна отличен извеждащ пас към Димитри Пайе, който излезе сам срещу Хенеси и отблизо технично го прехвърли, като по този начин оформи и крайния резултат.

Уест Хем събра актив от 17 точки и се изкачи на трето място във временното класиране, докато Кристъл Палас е шести с 15 точки.