Антонио Конте взе първата си победа над Ливърпул като мениджър на Челси, макар и в контрола. Тимът на италианския тактик излъга мърсисайдци с 1:0 в мач от приятелския турнир International Champions Cup, в който обаче нямаше нищо приятелско. Съперниците от Висшата лига предложиха малко футбол и солидна доза яростни сблъсъци по целия терен. Главният съдия Толедо Балдомеро остави доста от тях ненаказани, но беше напълно прав да изгони Сеск Фабрегас през второто полувреме за безумно влизане с бутоните срещу бранителя на Ливърпул Рагнар Клаван.

На „Роуз Боул“ в Пасадена, САЩ публиката видя още 6 жълти картона и две сериозни въздушни сблъсъка. Първият от тях бе между Марко Груич и Бертран Траоре, а заради получения удар сърбинът бе заменен още на почивката.

Конте заложи на схема 4-4-2, която в доста моменти преминаваше в 4-2-4, когато крилата Виктор Моузес и Уилиан се спускаха в атака. Ливърпул игра със стандартното 4-3-3, а резултатът беше открит само след 10 минути игра. Фабрегас центрира от ъглов удар, а Гари Кейхил налетя безмилостно върху топката, засичайки с глава към долния ляв ъгъл за 1:0.

Ливърпул взе инициативата след попадението и Асмир Бегович трябваше да спасява пряк свободен удар на Филипе Коутиньо. Малко по-късно Коутиньо изведе чудесно с петичка Роберто Фирмино сам срещу вратаря и последният реализира, ала попадението справедливо беше отменено заради засада.

След паузата тонусът в играта на двата отбора спадна, като единоборствата станаха още по-остри. Американският арбитър определено изпусна ситуацията, за да се стигне до 70-ата минута. Тогава Фабрегас и Клаван тръгнаха към една спорна топка, която естонецът стигна първи с лекота. Въпреки това испанецът се хвърли на отчаян шпагат и заби бутоните си в глезена на защитника, а след това го подкоси и с другия си крак. Реферът директно бръкна за червения картон, а Сеск напусна терена разочарован, осъзнавайки какво е сторил.

За щастие на Ливърпул Клаван успя да довърши мача без проблеми, но пък отборът не създаде нищо кой знае колко интересно пред вратата на Бегович и резонно загуби.