Ливърпул победи Олимпиакос с 1:0 в приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се провежда в американския град Чикаго. Мърсисайдци надделяха с ранно попадение на Рахийм Стърлинг.

Английският национал се разписа след само пет минути игра. Той направи добавка след удар на Даниел Стъридж и се оказа, че този гол ще бъде и единственият в приятелския двубой.

"Червените" показаха добра игра и заслужиха успеха си, въпреки че и гърците имаха своя шанс да изравнят. Арменският национал Геворг Газарян тресна гредата в средата на втората част и изпусна шанса да направи 1:1.

Играчите на Олимпиакос претендираха и за дузпа към края на първото полувреме за нарушение срещу Хаиер Савиола, но не получиха такава. Рахийм Стърлинг, Даниел Стъридж и Маркович не успяха да се разпишат от изгодни ситуации за Ливърпул.

Така резултатът се запази до самия край на мача и мърсисайдци се поздравиха с успеха в битката.