Елитният Уест Хем трябваше да влага максимум усилия, за да успее да се класира за 5-ия кръг в турнира за Купата на Англия. "Чуковете" съумяха да отстранят играещия в Първа лига тим на Бристол Сити с минималното 1:0 на "Аштън Гейт".

Победното попадение дойде в 82-ата минута, когато Анди Керъл центрира отдясно и намери в наказателното поле Диафра Сако, който с глава се разписа във вратата на домакините.

Срещата беше доста равностойна, а домакините имаха възможност да отбележат попадение в 20-ата минута, но не съумяха да се възползват от ситуацията. На два пъти удари на Смит бяха изчистени от голлинията на Адриан.

Уест Хем пропиляха изгодна ситуация в края на полувремето като Филдинг спря удара на Анди Керъл.

През втората част Уест Хем създаде няколко шанса за откриване на резултата. Диафра Сако нацели напречната греда в 74-ата минута с фантастичен удар, но той поправи грешката си в 82-ата минута след асистенция на Керъл. Това беше 10-ти гол за Сако.

В края на срещата домакините пробваха да изравнят резултата, но не сполучиха.

Така Уест Хем е един от малкото тимове от Висшата лига продължаващ борбата в 5-ия кръг на надпреварата.