Етър и Ботев Враца направиха реми 1:1 в последния мач от деветия кръг на Втора лига. При това положение великотърновци заеха второто място в класирането с 18 точки, колкото има и лидерът Септември София. Ботев Враца пък е осми с 14 нупкта.

Мачът бе наблюдаван на живо от легендата на българския и великотърновския футбол Красимир Балъков.

В 8-ата минута след изпълнение на фаул Иван Пенев от Ботев скочи най-високо и изпрати топката във вратата на Етър. Страничният съдия обаче развя флага си, а повторенията дадоха право на тъчрефера, тъй като Пенев наистина бе в засада.

Три минути по-късно обаче великотърновци стигнаха до гол. След изпълнение на корнер централният защитник Иван Скерлев успя да засече топката с крак отблизо и откри резултата – 1:0 за Етър.

Първото полувреме като цяло бе равностойно, до края му не се стгна до нови попадения. В края му обаче се стигна до напрежение между футболистите на двата отбора, което бе овладяно с по един жълт картон за Станислав Генчев /Етър/ и Павел Петков /Ботев/.

В 53-ата минута от пряк свободен удар Николай Цветков уцели десния стълб на вратата на на Ботев.

В 62-ата минута се стигна до изравняване за Ботев. Тодор Чаворски от въздуха посрещна топката и прехвърли тотално изненадания Кирил Акалски за 1:1.

В 65-ата минута Иван Петков от два метра не можа да уцели празната врата и да изведе Етър отново напред.

Двата тима не стигнаха до нов гол и мачът справедливо приключи без победител - 1:1.

ЕТЪР – БОТЕВ ВР 1:1

1:0 Иван Скерлев 11, 1:1 Тодор Чаворски 62

ЕТЪР: Кирил Акалски, Михаил Минков, Иван Скерлев, Симеон Иванов, Галин Ташев /53-Мартин Николов/, Николай Цветков, Стефан Неделчев, Джихат Кямил, Митко Плахов, Иван Петков, Станислав Генчев /Резерви: Цветомир Цанков, Александър Кирилов, Гуидо Абаян, Денислав Мицаков, Илия Карапетров, Цветомир Тодоров, Мартин Николов/ Старши треньор – Георги Василев

БОТЕВ ВР: Ивайло Яначков, Мартин Сандев, Иван Пенев, Мартин Димов, Тодор Гочев, Ивайло Михайлов, Андрей Шахкелдян, Калоян Цветков /61-Красимир Гавазов/, Ивайло Цветанов, Павел Петков /73-Гуидо Абаян/, Венцеслав Иванов /74-Илиян Илиев/ /Резерви: Иван Иванов, Георги Пейчев, Илиян Илиев, Денис Цолев, Красимир Гавазов, Тодор Чаворски/ Старши треньор - Бойко Величков