Локомотив Сф победи с 3:1 четвъртодивизионния Вършец в благотворителен мач, игран в курортното градче.

Двубоят бе посветен на каузата за набиране на средства в полза на болния от рак футболист на Миньор Раднево Георги Богданов.

Домакините откриха резултата, а организаторът на събирането на средства Даниел Пеев и на два пъти намиращият се на проби Богослав Тодоров вкараха м

за локомотивци още до почивката. След нея резултатът не бе променен и мачът завърши 3:1 за локомотивци.

Междувременно от „Надежда“ пуснаха молба за изтеглянето с ден на срещата от деветия кръг Локо Сф – Ботев Гълъбово. Тя е насрочена за събота от 16 ч., на гърба на дербито ЦСКА – Левски. Именно по тази причина локомотивци искат да изтеглят мача си за неделя, отново от 16 ч.