Победа срещу Банско с 3:1 записа Ботев Враца в поредната си контрола от предсезонната подготовка.

Врачани се оттеглиха с гол преднина след 45 минути с попадение на Павел Петков. 15 минути след подновяването на играта Банско изравни но броени минути след това Ботев си върна преднината чрез дузпа реализирана отново от Петков.

Той оформи хеттрика си в 73 минута и сложи точка на спора. В игра влязоха всички здрави футболисти на Бойко Величков, които са на лагера в Банско. Срещата пропуснаха Христо Спасов и Анатоли Тодоров.

В петък от 18:00 часа във Враца Ботев приема елитния Локомотив ГО. Идната седмици предстоят още две проветки срещу Кариана и Локомотив СФ.

Ботев Враца: И.Иванов, Гочев, Сандов, Димов, Пенев, Михайлов, Цветков, Цонев, Чаворски, П. Петков, В. Иванов (Яначков, Л.Ииев, И.Илиев, Л. Младенов, Пейчев, Куанг, Д. Петков, Цветанов и Гавазов)