Локомотив (Русе) се добра до равенство 2:2 срещу един от лидерите в Североизточната трета лига Черноморец (Балчик).

„Железничарите“ изоставаха с 0:2 на почивката, но през второто полувреме награбиха своя противник и се върнаха в мача с два гола.

В герой за русенци се превърна опитният халф Живко Парашкевов, който първо намали резултата в 55 мин, а след това изравни в последната минута.

„Железничарите“ и балчиклии изнесоха здрава, мъжка битка на тежкия и мокър терен на стадион „Дунав“.

През първото полувреме гостите дръпнаха с два бързи гола.

Първо в 25 мин. Румен Николов засече с глава центриране в наказателното поле на домакините, а четири минути по-късно Слави Сталев направи същото за 0:2.

В тази първа част „червено-черните“ така и не успяха да достигнат до чисти положения пред вратата на гостите.

Русенци притиснаха здраво гостите от Балчик и диктуваха събитията на терена през втората част.

Усилията им дадоха резултат в 55 мин, когато Живко Парашкевов намали за 1:2.

Така се достигна до драмата в последната минута. Влезлият като резерва Ивайло Кирилов центрира прецизно в наказателното поле на балчиклии и Парашкевов засече топката с глава, пращайки я неспасяемо в мрежата на гостите.