Славия съкруши Пирин с 3:1 в мач от 11-ия кръг, в който малцината зрители на огромния „Васил Левски“ видяха приятен футбол, демонстриран най-вече от „белите“.

Всички голове паднаха през втората част. Домовчийски се разписа на два пъти за „белите“, Сердеров също добави един, а Дани Младенов вкара почетно за благоевградчани.

Първата опасност пред една от двете врати създаде Николай Димитров. Хичо уцели в 10-ата минута напречната греда на вратата на Пирин от пряк свободен удар.

Голям пропуск направи три минути по-късно Дани Младенов за Пирин, дошъл след груба грешка в защитата на Славия, дело на Абуд Омар.

Между 19-ата и 21-ата минута вратарят на Пирин Краси Костов трябваше на два пъти да се намесва решително, първо след рикошет в тялото на Домовчийски, а после след удар на Георги Пашов.

Гостите отвърнаха със страхотен изстрел на Влади Златинов, дошъл след добра пиринска комбинация, но топката излезе за малко в аут.

В 33-ата минута удар от средна дистанция на Николай Димитров изпрати топката право в ръцете на пиринския вратар Костов.

Славия продължи да диктува темпото и опасен диагонален изстрел на Сердеров изпрати топката на сантиметри от левия стълб на пиринската врата.

Футболна продукция през първата част не бе лоша за гледане, но все пак остана безрезултатна.

Малко след подновяването на играта видяхме хубав скрит пас на Хичо към Домовчийски, но вторият не се усети да стартира за топката. После Николай Димитров отправи нов заплашителен удар по диагонала, но в аут.

„Белите“ започнаха да стават все по-настойчиви, а най-деен беше Николай Димитров по десния фланг.

Логичното се случи и Славия поведе в 59-ата минута. Центриране от фаул на Иван Минчев намери на далечна греда Валери Домовчийски и той вкара първия си гол за Славия – 1:0.

„Белите“ продължиха да доминират и да създават ситуации пред вратата на Пирин. В 64-ата минута Иван Минчев нахлу по левия фланг и сервира топката на тотално непокрития Домовчийски, който нямаше как да сгреши – 2:0.

Сердер Сердеров с хубав удар направи 3:0 в 72-ата минута, след асистенция на Георги Йомов.

Даниел Младенов вкара почетно за гостите в 78-ата за крайното 3:1.

В последните секунди Георги Йомов имаше две възможности за нов гол за Славия, но ударите му бяха парирани.

Славия и Пирин имат по 13 точки между 7-ата и 10-ата позиция в таблицата.

СЛАВИЯ – ПИРИН 3:1

1:0 Валери Домовчийски 59, 2:0 Валери Домовчийски 64, 3:0 Сердер Сердеров 72, 3:1 Даниел Младенов 78

СЛАВИЯ: Георги Петков, Абуд Омар, Петко Христов, Андреа Христов, Георги Пашов, Владимир Семерджиев, Емил Мартинов, Николай Димитров /83-Георг Илиев/, Иван Минчев /71-Георги Йомов/, Сердер Сердеров, Валери Домовчийски /90-Божидар Васев/  /Резерви: Марио Кирев, Димитър Буров, Янис Карабельов, Божидар Васев, Георг Илиев, Калоян Кръстев, Георги Йомов/ Старши треньор – Александър Тарханов.

ПИРИН: Красимир Костов, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Кристиян Кощрна, Костадин Ничев /71-Ндуйе Муйеци/, Орлин Старокин, Даниел Младенов, Димитър Благов /64-Тодор Траянов/, Станислав Костов /80-Антон Костадинов/, Владислав Златинов /Резерви: Георги Аргилашки, Антон Костадинов, Юлиян Попев, Алешандре Ханс, Венцислав Бенгюзов, Ндуе Муйеци, Тодор Траянов/ Старши треньор – Стефан Генов.