Локомотив Горна Оряховица записа първата си победа в Първа лига, след като се наложи над Монтана с 4:2 като символичен гост в Ловеч.

С трите точки обновеният състав, вече воден от Иван Колев, се отлепи и от дъното, и има пет точки в актива си. Монтана остана с четири.

Новите попълнения на Локомотив започнаха да показват класа, и Матиас Курьор реализира два гола, а Рихави Кифуети добави едно.

Мачът на Градския стадион в Ловеч бе доста интересен, но тимът от Горна Оряховица определено бе по-дейният и създаде повече ситуации.

След треньорската смяна през седмицата, футболистите на Иван Колев се разиграха и стигнаха до убедителния резултат.

КАКВО СЕ СЛУЧИ В МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА

Първата голова възможност се откри пред Монтана, в 17-та минута, когато първо Стивън Петков стреля, но ударът му бе блокиран, след това от дъгата пред пеналта Петър Атанасов отправи шут, спасен от Банков.

Резултатът бе открит в 21-та минута след отлично извеждащо подаване към Курьор, който технично преодоля Ивайло Василев с едно движение, и прати топката под него във вратата на Монтана.

В 35-та минута Стивън Петков изравни, след като Петър Атанасов центрира, и Петков скочи, за да засече с глава. Петков получи травма малко преди попадението, но въпреки това продължи да играе и реализира.

Минута по-късно Петков бе заменен принудително от Атанас Илиев.

Локомотив стартира по-силно и второто полувреме, и в 50-та минута удвои, след като Генков пропусна топката за Курьор, който се справи с Иван Михов и матира Василев за втори път в мача.

Рихави Кифуети покачи аванса на Локомотив в 60-та минута. Той бе изведен страхотно сам срещу Василев, стражът спаси първия му удар, но след това топката се върна в Кифуети, който прехвърли Василев.

Две минути след като влезе в игра, се разписа и Димо Атанасов. Това стана след центриране на Курьор от фаул, което Василев боксира лошо и топката попадна право на крака на Димо Атанасов, който направи 1:4.

Данило да Соуза - Бала, намали в 82-та минута. След центриране отляво, Бала засече с глава в наказателното поле за 2:4. Това се оказа и финалният резултат в срещата.

Монтана /Монтана/ - Локомотив /Горна Оряховица/ 2:4 /1:1/
Голмайстори: 0:1 Матиа Курьор 21, 1:1 Стивън Петков 35, 1:2 Матиа Курьор 50, 1:3 Рихави Кифуети 60, 1:4 Димо Атанасов 70 2:4 Данило Соуса-Бала 82