Отборът на Левски разгроми Славия като гост на Националния стадион "Васил Левски“ с 4:0 в мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига. Това е втора поредна победа за "сините“ след успеха над Лудогорец в предишния кръг. Левски вече е с 8 точки след две победи и два хикса.

Тимът на Славия пък инкасира четвърта поредна загуба от началото на сезона и няма записана точка, а това е най-слабото начало за отбора от 58 години насам.

За Левски силен мач направи Бабатунде Адениджи, който се отчете с гол и асистенция. В 21-ата минута за 1:0 вкара Антонио Аниете, Адениджи покачи на 2:0 в 41-ата. Третият гол бе дело на Георги Костадинов след технично изпълнение в 62-ата минута, а в 82-ата се разписа Божидар Краев след асистенция на Венци Христов.

Победата можеше да е още по-убедителна, но в началото на второто полувреме "сините“ направиха два сериозни пропуска.

Отборът на Левски започна по-активно двубоя и още в първите минути стигна до добра възможност. Александров центрира, Костадинов стреля с глава, но ударът не бе силен и Георги Петков спаси.

Натискът на "сините“ обаче даде резултат в 21-ата минута, когато Левски откри след чудесна бърза атака. Краев пусна към Адениджи от дясно по нападението на Левски. Той попаде отлично към наказателното поле, където бе Антонио Аниете. Испанецът засече и реализира за 1:0, а това бе и първият му гол за Лввски за сезона.

Левски продължи да бъде по-активният тим, а в 27-ата минута Франсис Нар нахлу опасно в наказателното поле на Славия, но спечели само корнер.

ВИЖТЕ КАК СЕ РАЗВИ ДВУБОЯТ ТУК

Славия стигна до добра възможност в 30-ата минута, когато Емил Стоев центрира към наказателното поле на Левски, но защитата на "сините" се справи.

Левски реагира с втори гол в 41-ата минута. Бабатунде Адениджи надбяга защитата на Славия и реализира за 2:0, което позволи на символичните гости да се оттеглят с удобен аванс на почивката.

Левски започна по-добре и след почивката и създаде две отлични възможности за гол. Първо в 49-ата минута Бабатунде Адениджи напредна отлично към вратата на Славия, след грешка в защитата на "белите" но не успя да преодолее Георги Петков.

Три минути по-късно последва нов пропуск за Левски. Божидар Краев бе изведен в наказателното поле на Славия, Омар покри засадата, но Краев не успя да реализира.

Третият гол за Левски бе въпрос на време. В 62-ата минута Георги Костадинов овладя топката след пас от Аниете и с елегантно отиграване реализира за 3:0 за "сините".

Стражът на Славия Георги Петков поиска смяна заради травма и в 76-ата минута бе заменен от младата надежда на "белите“ Антониос Стергиакис, който пък още с влизането си спаси удар на Венци Христов след нова опасна атака на "сините“.

В 82-ата минута Божидар Краев реализира четвърто попадение за Левски. Венци Христов пусна отлично към Краев, който вкара за 4:0.

До края на срещата "белите“ така и не успяха да застрашат вратата на Левски, а „сините“ заслужено триумфираха.

Славия: Георги Петков, Александър Бранеков, Божидар Васев, Сердер Сердеров, Георги Пашов, Ивайло Димитров, Петко Христов, Емил Мартинов, Омар Абуд, Георги Йомов, Еил Стоев /Янис Карабельов, Калоян Кръстев, Антониос Стергиакис/

Левски: Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Джереми Де Нойер, Божидар Краев, Веселин Минев, Бабатунде Адениджи, Антонио Аниете, Александър Ем. Александров, Георги Костадинов /Мики Орачев, Венци Христов/