България започна със загуба квалификациите за Евро 2017. "Трикольорите" паднаха с 1:3 при гостуването на Уелс в Кардиф в мач от група 5. Домакините решиха развоя на мача още до 25-та минута, когато водеха с 3:0. Това бе официалният дебют на Тони Здравков начело на младежкия национален отбор на България.

Уелс отбеляза първото попадение в срещата в 9-та минута след гол на Томас О'Съливън и асистенция на Уесли Бърнс.

Домакините удвоиха преднината си в 13-та минута, когато Бърнс и О'Съливън повториха комбинацията и последният отбеляза втори гол в двубоя.

Джошуа Йоруърт се разписа в 25-та минута, когато направи резултата 3:0 в полза на Уелс.

Първата по-сериозна възможност, която се откри пред България бе в 33-та минута, но Кирил Десподов не успя да намери очертанията на врата на Кристиан Дибъл.

Райън Хеджис нацели напречната греда на вратата на Александър Любенов в 36-та минута.

Първият удар в очертанията на вратата на Уелс бе нанесен в 39-та минута, когато Никола Колев стреля, но Кристиан Дибъл спаси.

България намали пасива си на 1:3 в 51-та минута, когато Бекир Расим асистира за попадението на Никола Колев.

В 77-та минута се откри добра възможност пред Милчо Ангелов, но ударът му бе отразен от Кристиан Дибъл. В 85-та минута Антонио Вутов стреля, но Кристиан Дибъл направи ново спасяване. След това кълбото попадна в Бекир Расим, който бе на добра позиция, но ударът му бе блокиран в последния момент и топката излезе в корнер.

В добавеното време на срещата Кристиян Малинов имаше добра възможност, но ударът му бе спасен от Кристиан Дибъл.

На 27 август България е домакин на Люксембург.

За финалите в Полша директно се класират победителите в 9-те групи от пресявките, а четирите най-добри втори играят бараж за още две места. За първи път на финалите на младежко европейско първенство ще участват 12 страни, три групи по 4 тима. Досега отборите бяха 8.

България: 12. Александър Любенов – 18. Радослав Терзиев, 6. Христо Попадийн, 5. Пламен Гълъбов, 20. Лазар Марин – 10. Георги Илиев, 15. Кристиян Малинов, 8. Никола Колев, 19. Александър Василев (46' - 7. Бекир Расим) – 7. Кирил Десподов (70' - 11. Антонио Вутов) – 9. Цветелин Чунчуков (46' - 14. Милчо Ангелов)

Уелс: 1. Кристиан Дибъл, 2. Гетин Джоунс, 5. Джошуа Йоруърт, 6. Джоузеф Райт, 3. Деклан Джон – 7. Райън Хеджис, 4. Джошуа Шийхан, Лий Евънс, 11. Елис Харисън – 9. Уесли Бърнс, 10. Томас О'Съливън

България е в група 5 заедно с отборите на Дания, Румъния, Люксембург, Уелс и Армения.