Националният отбор на България не изживява най-силните си времена. Резултатите са незадоволителни, а феновете продължават да мечтаят за успехи като онези от вече далечната 1994 година.

Именно част от героите от онова лудо лято ръководят процесите в родния футбол сега, а някои от тях заемаха и селекционерския пост в различни моменти. Петър Хубчев е третият от четвъртите в света, след Христо Стоичков и Любо Пенев, който се нае с отговорната задача.

Специалистът бе назначен „на пожар“, след като Ивайло Петев се възползва от клауза в договора си с родната футболна централа и разтрогна, за да поеме Динамо Загреб.

Хубчев пое състава в деликатен момент преди световната квалификация срещу Франция. Нашите претърпяха поражение с 1:4 при дебюта на наставника, а погледи сега са насочени към гостуването на Швеция.

Същевременно поглед към статистиката сочи, че Камата е давал наставления край тъчлинията в 30 срещи, от които има 14 победи, 11 равенства и 5 загуби.

Пенев пък води тима в 24 мача, записвайки 9 триумфа, 7 ремита и 8 поражения.