Младежкият тим на Лудогорец претърпя нова тежка загуба в малката Шампионска лига. Младите „орли“ паднаха с 0:5 от Базел на стадион „Георги Аспарухов“, а разликата можеше да бъде и по-сериозна, ако не бяха вратаря Емил Господинов и няколкото сериозни пропуска на гостуващия тим.

Възпитаниците на Томас Хеберли бяха видимо по-силният отбор на терена и си осигуриха комфортен аванс от три чисти гола още до почивката. В 13-ата минута Арджен Кани беше изведен сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар откри резултата. Шест по-късно Базел направи 2:0. Продължителна атака на гостите приключи с тежък шут на Седрик Итен, който беше спасен Господинов. Топката обаче се озова у Антонио Фишер, който прехвърли стража, а Албиан Айети само бутна кълбото в празната врата.

Четири минути преди почивката Арджент Кани и Фишер изработиха третия гол, като последният центрира остро пред вратата, а Албиан Айети за втори път намери мрежата.

След паузата всичко приключи в рамките на 1 минута. В 64-ата миунта Седрик Итен овладя лошо избита топка след центриране от ъглов удар и с плътен шут намери долния десен ъгъл.

Още в следвата атака швейцарците покачиха на 5:0. Кани центрира отляво по атаката, а от 6-7 метра с глава Шарл Пик стреля неспасяемо за Господинов.

Две минути преди края Тобиас Мументалер нацели и напречната греда.

Така младежите на Лудогорец остават на последно място в групата си с 0 точки и голова разлика 0:12.

Ето и най-интересното минута по минута:

1' - НАЧАЛО НА МАЧА.

4' - Изритана напред топка в половината на Лудогорец принуди вратаря Емил Господинов да напусне наказателното си поле, за да я изчисти. Стражът обаче се подхлъзна и игра с ръка, което доведе до фаул пред вратата. Главният съдия Сергей Иванов не му показа картон, а Албиан Айети стреля над вратата от прекия свободен удар.

10' - Опасна атака отдясно за Базел. Играчите в зелени екипи обаче се справиха и изчистиха топката до аутлинията.

13' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 0:1! Гостите направиха мощна атака през центъра, в края на която с пас вляво Кани бе изведен сам срещу вратаря и реализира хладнокръвно.

19' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 0:2! Продължителна атака отдясно на Базел завърши с тежък шут на Седрик Итен, който бе спасен от Господинов. Топката отскочи вляво към Фишер, който прехвърли стража, а Албиан Айети добута кълбото в опразнената врата.

24' - Поредна опасна атака за швейцарците. Седрик Итен получи достатъчно време и пространство, за да стреля от точката на дузпата. Емил Господинов успя да боксира.

25' - Базел отново беше инфарктно близо до гола, след като Албиан Айети шутира опасно към вратата, а бранител на Лудогорец изчисти от голлинията.

30' - Фаул от около 25 метра пред вратата на Лудогорец. Централният бранител Адомис Айети шутира силно над гредата.

31' - Седрик Итен даде много хубав извеждащ пас към Албиан Айети. Емил Господинов навреме излезе напред и пред границата на наказателното поле успя да избие топката от краката на нападателя.

37' - Веселин Любомиров получи топката пред наказателното поле и пробва удар, който прелетя над гредата.

38' - Шарл Пикел беше много близо до отбелязването на трети гол във вратата на разградчани. Емил Господинов за пореден път спаси мрежата си.

41' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 0:3! Арджент Кани и Антонио Фишер комбинираха много добре отляво, а последният пусна остро центриране по тревата. На няколко метра пред вратата Албиан Айети просто бутна топката в мрежата.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Двата отбора се оттеглят на почивка при резултат 3:0 за Базел, който очевидно не се притеснява от близо 5-те хиляди души на трибуните.

--

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

50' - Бърза атака за Базел отдясно завърши с прострелно центриране пред вратарското поле. Албиан Айети обаче се размина с топката.

53' - Жълт картон за Денислав Александров.

59' - Преслав Петров пробва късмета си с шут извън наказателното поле. Андрес Цимерман спаси, макар и с колебание.

64' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 0:4! След центриране от корнер топката беше избита пред наказателното поле, където Седрик Итен я овладя. Той премина покрай няколко играчи и стреля много точно в долния десен ъгъл.

65' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 0:5! Базел направи атака отляво, където Кани центрира към границата на наказателно поле. Там Шарл Пикел от близо 6-7 метра с глава разстреля Емил Господинов.

70' - Албиан Айети финтира двама играчи на Лудогорец, излезе сам срещу вратаря, ала изстрелът му профуча покрай лявата греда.

77' - Валентин Мбарга направи много хубав пробив отдясно, тръгна по аутлинията и пусна към Манзамби, който обаче прати кълбото покрай лявата греда.

89' - Тобиас Мументалер можеше да увеличи резултата още повече, ала неговият шут от границата на наказателното поле беше спасен от Господинов. Стражът успя да избие топката така, че тя да удари напречната греда и да излезе в корнер.

90' - Жълт картон за Тобиас Мументалер.