Базел постигна шеста поредна победа в първенството на Швейцария, и седма за сезона, заедно с Купата.

Съперникът на Лудогорец в група А на Шампионската лига се наложи с 3:0 при гостуването си на Тюн в последен двубой от шестия кръг на Супер Лигата.

Михаел Ланг, Марк Янко и Лука Зуфи се разписаха за Базел, още в първите 20 минути от двубоя.

Точно четвърт час бе нужен за успеха, като Ланг откри в четвъртата минута, след като засече центриране от корнер в мрежата с глава.

В 13-та минута Марк Янко бе изведен технично зад гърба на заспалата защита на Тюн, и реализира с лекота.

В 20-та минута Зуфи се разписа за 3:0 в полза на Базел, от пряк свободен удар.

До края на двубоя Базел имаше още доста възможности да се разпише, но резултатът се запази такъв.

Базел е първият съперник на Лудогорец в група А, като разградчани гостуват на швейцарците на 13 септември.

Базел: Вацлик, Сухи, Ланг, Омар Габер, Алварес (Траоре 85), Кала, Зуфи, Джака (Хьоех), Елиоунуси, Щефен (Бярнасон 62), Янко.