Лудогорец допусна първо поражение в тазгодишното издание на Шампионската лига. Българският шампион загуби с 1:3 от Пари Сен Жермен при домакинството си на стадион „Васил Левски“ от група „А“. Разградчани имаха своите възможности, но не се възползваха от тях. Дори при 1:2 „зелените“ можеха да се върнат в мача, но Козмин Моци пропусна дузпа. ПСЖ демонстрира класата си в определени моменти от мача, а освен това парижани бяха в много по-добро физическо състояние.

През по-голямата част от първото полувреме Лудогорец бе равностоен на Пари Сен Жермен, но разградчани не се възползваха от възможностите на контраатака. Парижани изравниха след доста спорно положение за засада.

Първата възможност в мача се откри в 6-та минута пред Единсон Кавани, който стреля, но над напречната греда в аут.

Лудогорец поведе в резултата в 16-та минута. Натанаел директно от фаул завъртя топката над стената и я изпрати в левия ъгъл на безпомощния Ареола.

Лукас Моура отправи силен диагонален удар в 29-та минута, но топката излезе в аут.

Две минути по-късно Анхел Ди Мария центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, след което Тиаго Силва стреля, но в аут.

Една от спорните ситуации през първото полувреме бе в 38-та минута в наказателното поле на Лудогорец. Лукас Моура се опита да подаде към Кавани, който след съприкосновение с Козмин Моци се строполи и имаше претенции за дузпа, които съдията Павел Краловец подмина.

Пари Сен Жермен изравни резултата в 41-та минута, когато Тиаго Мота подаде към Марко Верати, който изведе Блез Матюиди в наказателното поле на Лудогорец. Матюиди излезе сам срещу Стоянов и не пропусна да вкара. Останаха сериозни съмнения, че Матюиди е в положение на засада при паса към него.

През второто полувреме Пари Сен Жермен успя да реализира две от създадените положения пред вратата на Владислав Стоянов, докато Лудогорец изпусна своите шансове.

Пари Сен Жермен можеше да направи пълен обрат в 51-та минута, когато Кавани подаде към Ди Мария, който бе на чиста позиция и стреля, но Стоянов спаси.

Футболистите на Лудогорец имаха претенции за дузпа в 53-та минута, когато Кафу и Марселиньо паднаха в наказателното поле на ПСЖ, но съдията Краловец ги подмина.

Съдията Краловец свири спорен фаул за ПСЖ в 56-та минута. Ди Мария центрира в наказателното поле на Лудогорец, след което Кавани засече топката с глава и я изпрати във вратата на Стоянов за 1:2.

Много добра възможност се откри пред Марселиньо в 58-та минута, когато той стреля, но ударът му бе блокиран от играч на ПСЖ. След това топката се върна в бразилеца, който след това бе фаулиран от Тиаго Мота и съдията Павел Краловец свири дузпа за Лудогорец и показа жълт картон на италианския национал. Козмин Моци стреля от бялата точка, като насочи топката в десния ъгъл на вратата на ПСЖ, но Алфонс Ареола спаси удара на румънския футболист.

ПСЖ отбеляза трети гол в 60-та минута. Лукас Моура подаде към Кавани, който с много техничен удар прехвърли Моци и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Стоянов – 1:3.

Три минути по-късно се откри нова възможност пред Кавани, но ударът му този път не бе точен и изпрати топката над напречната греда в аут.

ПСЖ направи невероятен пропуск в 67-та минута. Кавани подаде към Матюиди, който бе сам срещу Стоянов, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Лудогорец.

Джонатан Кафу отправи далечен удар в 72-та минута, но Ареола спаси.

Анхел Ди Мария отправи много хубав удар от фаул в 79-та минута, но Стоянов плонжира в долния ляв ъгъл и спаси.

В първата минута на добавеното време на мача Серж Орие отправи много коварен удар, но Владислав Стоянов се разтегна и спаси с една ръка.

В другия мач от групата Арсенал победи Базел с 2:0.

Така ПСЖ и Арсенал имат по 4 точки, а Лудогорец и Базел по 1.

На 19 октомври Лудогорец гостува на Арсенал, докато Пари Сен Жермен е домакин на Базел.

Лудогорец - Пари Сен Жермен 1:3

1:0 Натанаел 15'

1:1 Блес Матюиди 41'

1:2 Единсон Кавани 56'

1:3 Единсон  Кавани 60'

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов – 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Луис Паломино, 6. Натанаел – 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе – 93. Върджил Мисиджан (74' - 92. Джоди Лукоки), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (88' - 28. Клаудиу Кешеру) – 22. Джонатан Кафу /резерви: 1. Милан Борян, 8. Лукас Саша, 10. Густаво Кампаняро, 11. Жуниор Кишада, 32. Игор Пластун/, старши треньор: Георги Дерменджиев

Пари Сен Жермен: 16. Алфонс Ареола – 19. Серж Орие, 5. Маркиньос, 2. Тиаго Силва, 17. Максуел – 6. Марко Верати (80' - 4. Гжегош Криховяк), 8. Тиаго Мота, 14. Блес Матюиди – 7. Лукас Моура, 9. Единсон Кавани (90+1' - 29. Жан-Кевин Огюстен), 11. Анхел ди Мария (88' - 36. Джонатан Иконе)/резерви: 1. Кевин Трап, 10. Хавиер Пасторе, 12. Тома Мюние, 20. Лейвин Курзава/, старши треньор: Унай Емеро

стадион: „Васил Левски“

съдия: Павел Краловец (Чехия)

жълти картони: 44' - Светослав Дяков (Лудогорец), 50' - Натанаел (Лудогорец), 56' - Джонатан Кафу (Лудогорец), 57' - Блес Матюиди (Пари Сен Жермен), 58' - Тиаго Мота (Пари Сен Жермен)