Поне 1700 зрители се събраха на стадион „Локомотив“, за да наблюдават финалния бараж в столицата между условния домакин Витоша Бистрица 2 и реалния такъв Локомотив Сф. Такъв брой зрители не се събират и на немалко от мачовете в „А“ група, а тук става дума за четвърта дивизия.

Локомотив нямаше никакъв проблем и спечели с 4:1, с което се класира за междуобластните баражи, които ще определят двата тима, печелещи промоция за ЮЗ „В“ група.

Чудесна атмосфера съпътстваше двубоя, а зрителите по трибуните се радваха на химна на клуба, изпълнен на живо от Богдан Томов, на медалите и купата за градски първенец на юношите младша възраст /2000 г./ на Локомотив с треньор Радослав Георгиев, които бяха наградени на почивката, и естествено на победата на своите и на купата за столичен първенец в ръцете им.

На трибуните пък бяха доста футболна хора, като президента на Локо Пд Христо Крушарски, Вили Вуцов, Илия Груев, Чавдар Цветков, Стойне Манолов и други.

Мачът бе с две лица. През първото полувреме Локомотив направо смачка съперника си и резултатът 2:0 е най-малкото, с което двата отбора се прибраха на почивка.

Калоян Бонев в 4-ата минута с глава след центриране на Ники Велков от фаул и Калоян Караджинов в 43-ата с крак след разбъркване при корнер вкараха головете. Но освен тях имаше още две греди и десетина чисти положения, пропилени от локомотивци.

С началото на второто полувреме Локомотив вкара и трети гол, дело пак с глава на Калоян Бонев и от този момент нататък железничарите видимо решиха да пожалят съперника си.

С много дълги разигравания, често и с по 50 поредни паса, те държаха топката, но почти не атакуваха вратата на Витоша, сигурни в победата си. Все пак и Йордан Ризов се разписа за 4:0 в 76-ата минута. Веднага след това Данимир Пасхалис вкара почетния гол за втория отбор на Витоша Бистрица, който отправи още 2-3 опасни удара. Така бе фиксиран крайният резултат - 4:1 за Локо Сф.

В сряда е жребият за междуобластните баражи. Освен Локо Сф, в тях ще участват още Костинброд, победил днес Балкан Ботегвград след дузпи /2:2 в редовното време/, Марек, Брацигово и Малеш Микрево.

Много мил жест към фена на Локомотив Сф Тодор Трифонов-Търо направиха от отбора, като издигнаха транспарант в подкрепа на изпитващия здравословни проблеми верен привърженик на „червено-черните“.

Страничният съдия Стоян Владимиров пък направи своя бенефис.

ВИТОША – ЛОКО СФ 1:4

0:1 Калоян Бонев 4, 0:2 Калоян Караджинов 43, 0:3 Калоян Бонев 48, 0:4 Йордан Ризов 76, 1:4 Данимир Пасхалис 77

ВИТОША: Николай Стоилов, Константин Николов /5-Господин Чанев/, Мариан Германов /19-Сергей Ташков/, Павел Павлов /73-Валери Пандезов/, Мартин Григоров, Росен Василев, Николай Вучев, Иван Иванов, Николай Божов /58-Николай Цанев/, Димитър Кръстев /46-Данимир Пасхалис, Пламен Стоянов. Старши треньор – Славчо Галев.

ЛОКО СФ: Цветомир Витков, Дарко Савич, Костадин Велков, Мартин Димитров /79-Сибил Карагьозов/, Калоян Караджинов /58-Йордан Ризов/, Кристиян Величков /71-Борис Мидилев/, Васил Вакадинов, Георг Василев /64-Росен Йорданов/, Калоян Ангелов. Старши треньор – Антон Велков.