Одесос (Варна) стартира със загуба груповата фаза на Шампионската лига по плажен футбол в Катания, Италия. Българския първенец отстъпи с 2:8 на Фалфала (Израел) в първия си мач от европейския клубен турнир.

Варненци не започнаха добре срещата, като допуснаха гол още във втората минута, а само пет по-късно тимът от Израел вече водеше с 2:0.

През втората част Одесос излезе преобразен на игрището и успя да се върне в мача след две бързи попадения. Минута след подновяването на играта Милен Стефанов прониза стража на съперника с изстрел от далечно разстояние, а две по-късно Драгомир Младенов от фаул изравни резултата - 2:2. До края на частта Фалфала получи сериозна подкрепа от страна на реферите, които отсъдиха три доста спортни дузпи. Две от тях бяха превърнати в гол - 4:2.

Третата част започна с ново попадение във вратата на Одесос, което падна отново от дузпа. За втори жълт картон пък бе изгонен стражът на българите Костадин Иванов. До края на срещата тимът от Израел реализира нови три гола, с които оформи крайното 8:2.

Днес от 17 часа българско време Одесос излиза срещу един от фаворитите за спечелване на Шампионската лига - Терачина, които вчера победиха Пантерс (Швейцария) с 6:3.

Съставът на Одесос: Костадин Иванов, Никола Николов, Милен Стефанов, Петър Караджов, Илиян Димов, Драгомир Младенов, Илияз Илияз, Кристиян Душков, Данаил Борисов, Тодор Апостолов.