Тимът на Ботев Ихтиман победи в отложен мач Пирдоп с 2:1 и си върна върха в класирането на А ОФГ София Изток.

Ботев откри резултата през първото полувреме, но до края на тази първа част гостите се добраха до изравняване.

През второто полувреме домакините наложиха волята си и стигнаха до победно попадение.

И от двата щаба изразиха мнението си по отношение играта на съперника. Домакините се оплакаха от грубата игра на съперника, а от Пирдоп се оплакват от отношението на футболистите и ръководството на ихтиманския тим.

След този успех Ботев е лидер с 40 точки и вече има аванс от две точки пред Керамик Елин Пелин. Двата тима имат по 15 мача.

В следващия кръг в събота (9 май) Ботев приема Рилец Говедарци от 17:00 часа, а Керамик - Звездец Горна Малина от 11:30 часа.