Салим Керкар вкара два гола, а Станислав Костов добави един за победата на Берое с 3:1 като гост на Марек. Контролата се игра на стадион „Бончук“ в Дупница. Старши треньорът на Берое Петър Хубчев пробва различни варианти в своя състав, като през второто полувреме експериментира в защита. Салим Керкар вкара в 19-ата и 43-ата минута. Павел Петков бе точен за Марек в 39-ата минута. Станислав Костов оформи крайното 3:1 в 82-ата минута на мача.

В мача не взеха участие Благой Макенджиев, Иво Иванов и възстановяващият се от контузия Крис Гади.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Марек в 4-та минута, когато Салим Керкар стреля опасно, но в страни от десния стълб на вратата на Емил Михайлов.

Рангел Абушев се възползва от грешка в защитата на Берое в 9-та минута, след което стреля от 20 метра, но в страни от десния стълб на вратата на Илко Пиргов.

Атанас Зехиров направи добър пробив в 17-та минута, като навърза няколко играчи на Марек, след което стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Емил Михайлов.

Берое поведе с 1:0 в 19-та минута. Салим Керкар центрира от фаул в наказателното поле на Марек, а топката бе избита и се върна в него. След това Керкар стреля от малък ъгъл и с параболичен удар изпрати топката под напречната греда на вратата на Емил Михайлов.

Марек бързо можеше да изравни резултата, след като в 20-та минута след центриране от фаул в наказателното поле на Берое Томислав Павлов стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Берое организира много добра атака в 22-та минута. Салим Керкар центрира в наказателното поле на Марек, след което Аласан Н'Диае стреля отблизо с глава, но Емил Михайлов успя да боксира топката в корнер. Две минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на Марек, след което Георги Костадинов стреля, но в аут.

Мартин Димитров и Томислав Павлов от състава на Марек за няколко минути получиха жълти картони. Димитров бе декориран заради реплика към съдията, докато Павлов получи картона заради нарушение срещу Георги Костадинов.

Салим Керкар получи топката в 30-та минута и излизаше сам срещу Емил Михайлов, но се подхлъзна и загуби владението на кълбото.

Марек успя да изравни резултата в 39-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое топката попадна в Павел Петков, който финтира Атанас Зехиров и Владимир Зафиров и отблизо вкара във вратата на Илко Пиргов.

Марек можеше да направи обрат в мача, но ударът на Тодор Колев в 43-та минута от границата на наказателното поле на Берое бе блокиран от Танко Дяков.

Берое успя отново да поведе в резултата. В 43-та минута след бърза контраатака Елиаш центрира към Георги Андонов, който свали с глава към Салим Керкар, който се измъкна зад отбраната на Марек и излезе сам срещу Емил Михайлов, след което успя да вкара топката във вратата му.

Салим Керкар получи жълт картон в 45-та минута за грубо нарушение в центъра на терена.

През второто полувреме двамата треньори направиха много промени в своите състави. Темпото на игра видимо спадна и нивото на игра на двата отбора бе по-слабо.

Алберто Лоузейро отбеляза завръщането си в Берое, след като се появи в игра в 65-та минута на мястото на Владимир Зафиров. Португалецът е на проби и се опитва да убеди треньорския щаб да му предложи договор.

През второто полувреме старши треньорът на Берое Петър Хубчев пробва отдясно на защитата да играе Савио Нсереко, а отляво Антон Огянов. В средата действаха Танко Дяков и Георги Динков.

Берое изпусна няколко добри възможности през втората част чрез Антон Огнянов и Стивън Петков. В 76-та минута Кирил Личев пусна извеждащ пас към Антон Огнянов, но той бе изпреварен от Веселин Цветковски, който излезе и улови топката. Минута по-късно Кирил Личев подаде към Стивън Петков, който стреля, но Цветковски спаси.

Берое отбеляза трети гол в 82-та минута, когато Жуниор Мапуку центрира в наказателното поле на Марек, след което топката бе избита в краката на Станислав Костов, който финтира защитник и от точката на дузпата изпрати кълбото във вратата на Веселин Цветковски.

По този начин завърши лагера на Берое в Мелник и Сандански. През следващата седмица старозагорци приемат Локомотив София, а Марек е домакин на Славия.

Марек: 1. Емил Михайлов (46' – 12. Веселин Цветковски), 13. Борислав Николов (46' – 18. Златко Бонев), 3. Емил Виячки, 5. Мартин Кавдански (к), 20. Димо Атанасов, 16. Димитър Петков, 8. Мартин Димитров (46' – 7. Георги Василев), 4. Томислав Павлов (46' – 9. Димитър Димитров), 11. Павел Петков, 17. Тодор Колев, 19. Рангел Абушев

Берое: 23. Илко Пиргов, 28. Веселин Пенев (46' – 15. Георги Динков), 3. Владимир Зафиров (65' – 11. Алберто Лоузейро), 5. Танко Дяков, 18. Атанас Зехиров (58' – 30. Жуниор Мапуку), 4. Аласан Н'Диайе (52' Стивън Петков), 70. Георги Костадинов (46' – 27. Игор Джоман), 8. Самир Аясс (46' – 7. Антон Огнянов), 21. Елиаш (51' – 9. Станислав Костов), 26. Салим Керкар (46' – 77. Савио Нсереко), 10. Георги Андонов (69' – 17. Кирил Личев)