Берое постигна престижна победа с 3:2 срещу Гурник Забже в контролна среща, която се игра на стадион "Мили Егемлик" в Алания. Жуниор Мапуку отбеляза два от головете при победата на старозагорци, а третото попадение реализира Георги Костадинов. Интересен факт е, че в двубоя бяха отсъдени три дузпи.

Берое изигра много силно първо полувреме, в което тотално надигра своя съперник.

"Зелените" получиха право да изпълнят дузпа в 22-та минута, когато Елиаш навлезе в наказателното поле на Гурник и бе съборен от Блажей Аугустин, след което съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Жуниор Мапуку, който изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Стейборс.

Берое удвои своята преднина в 28-та минута, когато Салим Керкар пусна перфектен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, който бе изведен сам срещу Стейборс и го преодоля за 2:0.

Минута след подновяването на играта главният рефер отсъди много спорна дузпа в полза на Гурник, а зад топката застана Мариуш Магейра, който стреля в центъра на вратата под напречната греда - 1:2.

Футболистите на Гурник вдигнаха оборотите след отбелязаната дузпа и стигнаха до второ попадение в 66-ата минута, когато след многоходова акция, преминала през Блажей Аугустин, Рафал Курзава и Роман Гергел, топката попадна във Войчей Лучах, който точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар бе безпогрешен за 2:2.

В 74-ата минута центриране на Салим Керкар бе свалено с глава от Иво Иванов, който предостави топката на Сергей Алексеев. Нападателят стреля от границата на малкия пеналт, но играч на Гурник изби в корнер.

Две минути след това бе отсъдена втора дузпа за Берое, след като Радослав Соболевски задържа Танко Дяков в наказателното поле на Гурник. Георги Костадинов се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и бе точен от бялата точка за 3:2.

В 81-ата минута Салим Керкар пресече подаване в половината на Гурник, напредна на скорост и потърси намиращия се ъгъла на пеналта Сергей Алексеев, който стреля, но кълбото не намери рамката на вратата, преминавайки на сантиметри от десния страничен стълб.

Във вторник Берое се изправя срещу втородивизионния грузински отбор на Сабуртало Тбилиси в последна контролна среща на лагера в Алания.

Мачът минута по минута:

1' Начало на мача.

3' Бърза атака за Гурник отдясно на атаката, Лукаш Мадей центрира в наказателното поле на Гурник, след което Веселин Пенев успя да избие топката в корнер.

4' Мариуш Магейра центрира остро топката от корнер в наказателното поле на Берое, където Косзник и Аугустин се разминаха с кълбото.

13' Жуниор Мапуку стреля, в последния момент Данч успя да подложи тялото си и топката излезе в корнер. Салим Керкар центрира в наказателното поле на Гурник, но Стейборс успя да улови топката.

22' Елиаш навлезе в наказателното поле на Гурник и бе съборен от Блажей Аугустин. Съдията свири дузпа за Берое.

22' 1:0 за Берое! Жуниор Мапуку изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Стейборс.

28' 2:0 за Берое! Салим Керкар пусна перфектен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, който бе изведен сам срещу Стейборс и го преодоля за 2:0.

29' Далечен удар на Бартош Иван, но Благой Макенджиев улови топката без проблеми.

32' Благой Макенджиев получи травма след сблъсък с играч на Гурник и му се оказва медицинска помощ.

34' Макенджиев остава на вратата на Берое.

39' След първите 10 минути в началото на мача, играчите на Берое имат пълно превъзходство срещу своя съперник.

40' Лукаш Мадей центрира в наказателното поле на Берое, но Благой Макенджиев улови топката без проблеми.

41' Ново центриране на Мадей, но Валдемар Боровски се бе пласирал добре и успя да избие топката с глава преди с нея да играе Войчех Лучах.

42' Георги Костадинов получи медицинска помощ, след което се завърна в игра.

44' Мадей центрира в наказателното поле на Берое, след което Лучах стреля с глава, но Благой Макенджиев улови топката без никакви проблеми.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' Рафал Курзава центрира от фаул топката в наказателното поле на Берое, след което играч на старозагорския тим успя да избие топката с глава, но съдията свири странна дузпа за Гурник.

48' Гол за Гурник 1:2! Дузпата за Гурник е реализирана от Мариуш Магейра, който изпрати топката в центъра на вратата под напречната греда!

52' Северин Ганцарчик центрира остро от корнер в наказателното поле на Берое, но Благой Макенджиев успя да боксира. След това Ганцарчик пробва нов далечен удар, но Макенджиев успя да избие топката в корнер.

53' Ганцарчик центрира от корнер в наказателното поле на Берое, след което Блажей Аугустин стреля с глава, но в аут.

66' Гол за Гурник 2:2! Блажей Аугустин подава диагонален пас към Рафал Курзава, който напредна по лявото крило, центрира по земя към Роман Гергел, който свали с глава на точката на дузпата за Войчех Лучах, който е точен за 2:2.

68' Ожиебала получи жълт картон за грубо нарушение срещу Игор Джоман.

75' Салим Керкар центрира от фаул в наказателното поле на Гурник, след което Иво Иванов продължи с глава към Сергей Алексеев, а той стреля, но защитник на полския отбор успя да избие в последния момент топката в корнер.

76' Дузпа за Берое. Радослав Соболевски задържа с ръце в наказателното поле Танко Дяков и реферът отново посочва бялата точка.

76' Гол за Берое 3:2! Георги Костадинов реализира отсъдения наказателен удар.

81' Салим Керкар пусна перфектен пас към Сергей Алексеев, който изезе сам срещу вратаря на Гурник и стреля, но в страни от десния стълб на вратата му.

88' Далечен удар на Игор Джоман, но топката бе избита от вратаря на Гурник, който не се справи по най-добрия начин.

89' Грендел стреля от границата на наказателното поле на Берое, но много неточно над напречната греда.

90' Край на мача!

Берое: 22. Благой Макенджиев - 8. Валдемар Боровски (46' - 18. Атанас Зехиров), 6. Иво Иванов, 5. Танко Дяков, 28. Веселин Пенев (90' - 15. Георги Динков) - 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов (82' - 11. Крис Гади) - 25. Савио Нсереко, 21. Елиаш (64' - 4. Аласан Н'Диае), 26. Салим Керкар (85' - 7. Антон Огнянов) - 30. Жуниор Мапуку (62' - 29. Сергей Алексеев)

Резерви: 23. Илко Пиргов, 1. Михаил Михайлов, 21. Алексис Вияр, 19. Пламен Тенев, 3. Владимир Зафиров, 9. Станислав Костов

Гурник Забже: 1. Павелс Стейборс, 26. Адам Данч, 2. Блажей Аугустин, 21. Мариуш Магейра, 11. Роман Гергел, 6. Радослав Соболевски, 15. Ериг Грендел, 4. Рафал Косзник, 38. Бартош Иван, 18. Лукаш Мадей, 89. Войчех Лучах