Левски спечели с 1:0 срещу Локомотив Пловдив в контролна среща, която се игра на стадион „Георги Аспарухов“ пред повече от 1500 зрители. Преди началото на мача бе представен официално състава на „сините“ за новия сезон. Единственият гол в срещата бе отбелязан още в 4-та минута, а негов автор бе Джереми Де Ноойер.

Левски завърши подготовката с 3 победи в контролните мачове и 2 загуби.

Левски влезе по-силно в мача и поведе още в 4-та минута, когато Атанас Курдов направи двойно подаване с Джереми Де Ноойер, който излезе сам срещу Теодор Скорчев и с удар под неговия плонж изпрати топката във вратата на Локомотив Пловдив.

Локомотив Пловдив бе близо до това да изравни резултата в 8-та минута, когато Мартин Камбуров стреля от фаул, като насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата на Левски, но Боян Йоргачевич спаси. След това Йоан Ласиман стреля, но над напречната греда в аут.

Левски организира добра атака в 44-та минута, когато Атанас Курдов подаде отлично към Божидар Краев, който излезе сам срещу Теодор Скорчев, но стреля много слабо и право в ръцете му.

„Сините“ направиха сериозен пропуск в 51-та минута, когато Атанас Курдов подаде към Роман Прохазка, който продължи към Божидар Краев, а той отблизо стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Теодор Скорчев. Четири минути по-късно Де Ноойер подаде на Курдов, който се откъсна в наказателното поле на Локомотив, но не успя да вкара. В 56-та минута Курдов комбинира с Прохазка по десния фланг. Словакът подаде в наказателното поле за Божидар Краев, който не успя да уцели добре топката и я изпрати в аут. В 64-та минута Атанас Курдов пое топката и навлезе в наказателното поле на Локомотив, след което стреля, но Теодор Скорчев плонжира и успя да спаси.

Локомотив Пловдив можеше да изравни резултата в 71-та минута, когато Мартин Камбуров стреля от фаул от около 25 метра и насочи топката под напречната греда, но Боян Йоргачевич се намеси и успя да избие топката в корнер.

Локомотив Пловдив бе много близо до това да вкара в 90-та минута, когато Оливие Боне центрира в наказателното поле на Левски, след което Мартин Камбуров стреля с глава, но Боян Йоргачевич се разтегна и успя да избие топката.

Локомотив Пловдив започва новия сезон в петък с гостуване на Славия, докато Левски гостува на Ботев Пловдив в събота.

Левски: 29 Боян Йоргачевич, 25 Александър Александров, 4 Мики Орачев (76' - 22. Владислав Мисяк), 39 Деян Иванов (65' - 7. Денис Махмудов), 30 Максимилиан Карнер (57' - 14. Веселин Минев), 70 Георги Костадинов (57' - 21. Радослав Цонев), 8 Джереми Де Ноойер (76' - 88. Георги Янев), 9 Атанас Курдов (85' - 19. Илия Димитров), 18 Борислав Цонев (80' - 16. Стефан Аличков), 12 Божидар Краев, 15 Роман Прохазка

Резерви: 24 Александър Любенов, 20 Леонел Матадос

Локомотив Пловдив: 1. Теодор Скорчев, 71. Пламен Крумов, 5. Николай Димитров, 3. Александър Тунчев, 25. Крум Стоянов, 90. Оливие Боне, 7. Георги Вълчев (46' - 17. Ванчо Траянов, (84' - 18. Христо Стамов), 89. Йоан Ласиман (66' - 19. Димитър Велковски), 27. Димо Бакалов, 21. Бирсент Карагерен (46' - 23. Александър Димов), 11. Мартин Камбуров

Резерви:12. Александър Витанов, 22. Ивайло Иванов, 28. Зоран Балдовалиев, 6. Кирил Котев, 14. Айкут Янъков

Минута по минута:

1' Начало на мача.

4' Гол за Левски - 1:0. Атанас Курдов направи двойно подаване с Джереми Де Ноойер, който излезе сам срещу Теодор Скорчев и с удар под неговия плонж изпрати топката във вратата на Локомотив Пловдив.

8' Мартин Камбуров стреля от фаул, като насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата на Левски, но Боян Йоргачевич спаси. След това Йоан Ласиман стреля, но над напречната греда в аут.

10' Атанас Курдов стреля, но неточно встрани от вратата на Теодор Скорчев.

21' Оливие Боне стреля от границата на наказателното поле на Левски, но изпрати топката над напречната греда в аут.

26' Борислав Цонев центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив Пловдив, след което Карнер стреля с глава, но в аут.

35' Многоходова атака на Левски, Краев пусна към Орачев, който центрира отляво, Цонев засече топката от въздуха, но тя се отби в защитник и излезе в корнер.

44' Атанас Курдов подаде отлично към Божидар Краев, който излезе сам срещу Теодор Скорчев, но стреля много слабо и право в ръцете му. След това Скорчев бе на път да сбърка много фатално и да изпусне топката.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме!

48' Центриране в наказателното поле на Локомотив, след което Краев стреля с глава, но неточно в аут.

51' Курдов подаде към Прохазка, който продължи към Краев, а той отблизо стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Скорчев.

54' Борислав Цонев отправи далечен удар, но право в ръцете на Теодор Скорчев.

55' Де Ноойер подаде на Курдов, който се откъсна в наказателното поле на Локомотив, но не успя да вкара.

56' Нова силна атака за "сините". Курдов комбинира с Прохазка по десния фланг. Словакът подаде в наказателното поле за Божидар Краев, който не успя да уцели добре топката и я изпрати в аут.

64' Атанас Курдов пое топката и навлезе в наказателното поле на Локомотив, след което стреля, но Теодор Скорчев плонжира и успя да спаси.

71' Мартин Камбуров стреля от фаул от около 25 метра и насочи топката под напречната греда, но Боян Йоргачевич се намеси и успя да избие топката в корнер.

77' Димитър Велковски стреля от добра позиция, но неточно в аут.

78' Димов центрира коварно в наказателното поле на Левски, но Боян Йоргачевич изби топката в корнер.

78' След изпълнението на ъгловия удар Мартин Камбуров стреля с глава, но в аут.

79' Силен удар на Димитър Велковски, но той е неточен и топката излезе в аут.

90' Оливие Боне центрира в наказателното поле на Левски, след което Мартин Камбуров стреля с глава, но Боян Йоргачевич се разтегна и успя да избие топката.