Българският шампион Лудогорец победи коравия хърватски тим Риека, с 2:1 във втората си контрола в Испания. Българите инкасираха гол след чудесно изпълнение на фаул от страна на съперника.

В края на първото полувреме Моци изравни от дузпа, а в началото на второто, Безяк донесе победата.

Това бе най-силният мач на Лудогорец в сравнен с първите три контроли, които шампионите изиграха тази година, като само липсата на завършващ удар ги лиши от по-сериозна победа.

Георги Дерменджиев направи някои промени в стартовите си 11, след като в предишните три двубоя залагаше на два равностойни състава, които да играят по 45 минути. Съставът се доближаваше максимално до оптималната формация, с която Лудогорец игра в групите на Шампионската лига. Изключение правиха Александър Барт, Жунино Кишада и Христо Златински, които почти нямаха минути в групите на най-комерсиалния турнир.

Разградчани изиграха наистиа добър мач, но и Риека имаше своите ситуации. През първото полувреме българският тим удари две греди - на Кишада и Барт.

Резултатът обаче бе открит от хърватите в 29-та минута, след изпъление на Томасов от пряк свободен удар.

В първата минута на добавеното време към първото полувреме, Моци изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Абало на границата на наказателното поле.

Марселиньо изработи второто попадение за Лудогорец в 50-та минута, когато спря топката на Безяк и той вкара с хубав удар извън наказателното поле.

ПЪЛЕН ЗАПИС НА СРЕЩАТА:

Ето как протече двубоят в Сан Педро:

Стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Стоянов, Барт, Кайсара, Абало, Дяков, Златински, Минев, Моци, Марселиньо, Мисиджан, Кишада.
Риека: Варгич, Томечак, Самарджич, Митрович, Леовац, Цвиянович, Зломислич, Томасов, Югович, Аяуи, Балай.

5` Шут на Рибелник, топката рикошира в играч на Риека, влезе в мрежата, но бе маркирна засада.

7` Удар на Мисиджан в аут.

12` Абало атакува от дясно, към Кишада, той стреля, но защитник изби от голлинията.

14` Хубава многоходова атака на Лудогорец, която не успя да завърши с удар към вратата.

17` жълт картон за Кръстанович, който събори Кишадаq след като бе преодолян. При прекия свободен удар Мисиджан стреля слабо.

20` Греда за Лудогорец! Страхотна атака на Лудогорец, Марселиньо центрира от дясно, Златински стреля от воле, вратарят изби, а Кишада при добавката уцели гредата.

24` Удар на Паскало с глава в аут

27` Добро двойно подаване между Марселиньо и Абало, испанецът шутира в аут.

28 Жълт картон на Моци за нарушение точно пред наказателното поле.

29 - 1:0 за Риека - Страхотно изпълнение на Томасов от фаул

34 Центриране от корнер Барт с глава в гредата.

45+1 ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ,  за нарушение срещу Дани Абало на границата на наказателното поле. Козмин Моци изпълнява и реализира! 1:1

Край на първо полувреме

Начало на второ полувреме

Съставът, с който започва Лудогорец от 46-та минута: Чворович, Кайсара, Терзиев, Моци, Витиня, Дяков, Ешпиньо, Марселиньо, Абало, М.Александров, Безяк

47 Дяков центрира, Александров шутира в аут.

50 - ГОЛ - 2:1 Марселиньо спря топката на Безяк и той вкара с хубав удар извън наказателното поле.

52 Страхотен шанс за Риека, Белая пропусна.

57 Шанс за Риека, фаул на границата на наказателното поле, стената се справи.