Бившият отбор на Георги Василев-Гочето - Унион Берлин - нанесе първо поражение на Лудогорец в контролите тази зима. Представителят на втора Бундеслига спечели с 1:0 с красив гол със странична ножица на Себастаин Полтер в 15-ата минута. Немците имаха още няколко чисти голови положения, като уцелиха и две греди. Мачът за шампионите в никакъв случай не може да влезе в графа силни като, въпреки няколкото чудесни положения за гол, такъв във вратата на Даниел Хаас не влезе.

Георги Дерменджиев отново заложи на две различни единадесеторки през двете полувремена, като съставите бяха същите, с които „орлите“ играха и в първите две проверки в Турция.

Срещата се състоя на терена Санта Мария Поло край Малага, а немците се радваха на агитка от педесетина фенове със знамена.

Играчите на Унион упражниха известен натиск в първите минути на срещата, а Георги Аргилашки, на когото заложи Георги Дерменджиев на вратата, се отчете с някои колебливи прояви.

Още в първата минута стражът на разградчани излезе неразчетено при едно дълго извеждащо подаване, но Александър Барт покри грешката.

„Орлите“ отвърнаха с добър пробив в 5-ата минута. Получи се разбъркване в наказателното поле на Унион, а Абел Анисе стреля, но слабо. Последваха минути на подчертана активност от страна на състава от втора Бундеслига, а след четвърт час игра резултатът бе променен. Кристофер Кирлинг напредна от дясно и опита центриране. Козмин Моци изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловия удар се получи разбъркване, а Бенямин Кьолеер центрира от дясно. Топката стигна до Себастиан Полтер, който засече ефектно със странична ножица и откри за 1:0.

Разградчани отвърнаха с удар на Дани Абало, който обаче излезе в аут. В 20-ата минута възпитаниците на Георги Дерменджиев създадоха и най-опасното положение в своя полза до този момент в срещата. Топката бе центрирана в наказателното поле, удар отправи Жуниор Кишада, но бранител на Унион изчисти от голлинията.

Постепенно Лудогорец наложи по-траен контрол върху събитията по терена, а в 24-ата минута Себастиан Ернандес центрира от корнер към далечната греда. Топката можеше да засече Дани Абало, но не успя. Испанецът овладя и направи дълъг рейд, а след това стреля, но право в ръцете на Даниел Хаас.

В 36-ата минута Роберто Пунчек фаулира Вандерсон малко пред наказателното поле. Главният съдия отсъди фаула, а Себастиан Ернандес изпълни, но се получи рикошет в стената. Топката попадна в Козмин Моци, който отправи удар от воле, а като по чудо резултатът не бе изравнен. В 38-ата минута страхотен пробив направи Вандерсон от ляво, той стреля, но стражът Хаас се справи.

Малко след това отново Вандерсон бе в центъра на събитията. Той комбинира по прекрасен начин с Жуниор Кишада. Последият се озова сам срещу вратаря, но не успя да изравни.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА В СНИМКИ МОЖЕ ДА НАМЕРИТЕ ТУК!

В началото на вторите 45 минути наставникът на разградчани Георги Дерменджиев направи цялостна смяна на състава си. На вратата в игра се появи Иван Чворович, а пред него бяха Георги Терзиев, Александър Александров, Кайсара, Витиня, Христо Златински, Фабио Ешпиньо, Върджил Мисиджан, Мишо Александров и Роман Безяк.

Със свежи сили футболистите на българския състав започнаха да атауват, а в 55-ата минута Роман Безяк засече с глава центриране Върджил Мисиджан, но изстрелът излезе в аут. Две минути по-късно обаче Унион отвърна. Немците спретнаха опасна атака, при която удариха и греда, а при добавката Иван Чворович охлади страстите, като улови. В 59-ата минута Христо Златински стреля от дъгата на наказателното поле, но топката излезе в аут, а в 61-ата минута се разигра един от най-любопитните моменти в срещата. Витиня фаулира откъсващ се сам срещу вратаря противник, за което бе изгонен с директен червен картон. Заради контролния характер на срещата Преслав Петров зае мястото на изгонения, а арбитърът даде знак да се изпълни отсъденият фаул. След неговото изпълнение топката рикошира в стената, а Ерол Зежнулаху стреля при добавката, която обаче бе отразена от Иван Чворович.

В 70-ата минута Роман Безяк опита ефектен удар, който обаче излезе в страни. 9 минути по-късно играчите на Унион удариха втора греда. При една атака Иван Чворович изби в корнер, след неговото изпълнение топката бе центрирана към далечната греда, там с нея игра Бранди, който опита удар със странична ножица, но в десния стълб на вратата на разградчани. В 83-ата минута Кайсара бе фаулиран, а Христо Златински стреля, но право в ръцете на Хаас. В последната минута на мача Унион направи опасна атака, от която обаче не произлезе нищо, последва контра за българите, при която обаче резултатът не бе променен.

Следващата контрола на Лудогорец, който срещу Унион не се представи на ниво, е срещу Риека. Двубоят е на 28-и януари.

******************************

Ето развитието на мача по минути:

1' НАЧАЛО НА МАЧА

1' Дълго извеждащо подаване към играч на Унион. Георги Аргилашки излезе неразчетено. Александър Барт обаче се намеси добре и изчисти

5' Добър пробив от дясно за българите, получи се разбъркване пред вратата на Унион, а Абел Анисе стреля, но слабо

6' Кристофер Киринг центрира, а Тони Лейстнер имаше възможност да се разпише, но не успя

10' Кристофър Киринг центрира от дясно, но Александър Василев изчисти напред

15' Киринг напредна от дясно и опита центриране, но Козмин Моци изчисти в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен, получи се разбъркване, а Бенямин Кьолеер центрира от дясно. Топката стигна до Себастиан Полтер, който засече ефектно със странична ножица и отри за 1:0 в полза на състава си

19' Дани Абало стреля, но в аут

20' Най-сериозното положение за Лудогорец от началото на мача. Топката бе центрирана в наказателното поле, удар отправи Кишада, но бранител на Унион изчисти от голлинията

24' Себастиан Ернандес центрира от корнер към далечната греда. Топката можеше да засече Дани Абало, но не успя. Испанецът овладя, направи дълъг рейд, а след това стреля, но право в ръцете на Даниел Хаас

Бенямин Кльолеер и Мартин Кабилански имат жълти картони от състава на Унион за груби фаулове. За българския състав Козмин Моци бе декориран в жълто.

29' Корнер за Лудогорец. Дани Абало центрира от ляво на далечната греда, с топката игра Козмин Моци, а след това топката попадна във Вандерсон, но главният съдия отсъди фаул в атака

36' Роберто Пунчек фаулира Вандерсон малко пред наказателното поле. Главният съдия отсъди нарушението, а Себастиан Ернандес изпълни, но се получи рикошет в стената. Топката попадна след това в Козмин Моци, който стреля от воле, а като по чудо топката не влезе във вратата на Хаас

38' Страхотен пробив на Вандерсон от ляво, той стреля, но стражът на немците се справи

43' Прекрасна комбинация между Вандерсон и Кишада. Последният се озова сам срещу вратаря, но не успя да изравни. Това бе и най-чистото положение на разградчани от началото на първата част

44' Опасен удар на футболист на Унион от ляво, но в страни от десния стълб на Аргилашки

45' КРАЙ НА ПЪРВА ЧАСТ

46' НАЧАЛО НА ВТОРА ЧАСТ

46' Георги Дерменджиев извърши цялостна смяна в състава си: На вратата е Чворович, а пред него са - Терзиев, Александров, Кайсара, Витиня, Златински, Ешпиньо, Марселиньо, Мисиджан, Мишо Александров и Безяк

55' Удар на Безяк с глава, след центриране на Мисиджан, но изстрелът излезе в аут

57' Опасна атака за Унион, Бранди стреля, топката първо срещна гредата, а след това последва добавка на играч на Унион, която обаче Иван Чворович отрази

59' Прекрасен удар на Христо Златински от дъгата на наказателното поле, но топката излезе в аут

61' Витиня извърши фаул срещу откъснал се сам срещу вратаря противников играч и бе изгонен с директен червен картон. Главният съдия отсъди фаул. Той бе изпълнен, но се получи рикошет в стената. Ерол Зежнулаху стреля при добавката, а Чворович спаси. Заради контролния характер на мача, мястото на Витиня бе заето от Преслав Петров.

67' Жълт картон за Себастиан Полтер за груб фаул

70' Опит за ефектен удар на Безяк, но в страни

71' Роман Безяк получава жълт картон

79' Стевън Скжибски стреля опасно, но Иван Чворович със сетни сили изби в корнер. След неговото изпълнение се получи разбъркване, а топката стигна до Бранди, който опита със странична ножица да вкара, но топката разтресе десния стълб на вратата на Чворович

83' Кайсара бе фаулиран. Златински стреля директно, но Хаас спаси

90' Кайсара подаде към Безяк, който свали с глава, но Мисиджан не успя да стигне топката