Отборът на Левски записа победа с минималното 1:0 чешкия Збройовка Бърно в петата си контрола в Анталия. Единствения гол в мача бе дело на Георги Костадионов през втората част. Халфът се разписа от дузпа в 80-ата минута, а нарушението за наказателния удар бе срещу Франсис Нар.

На загрявката преди двубоя Божидар Краев, който трябваше да започне като титуляр, получи травма и пропусна мача. Мигел Бедоя също се контузи и бе принудително заменен още през първото полувреме.

Нападателите Джъстин Менголо и Венци Христов дебютираха за „сините“ като се появиха на терена през втората част.

Като цяло тимът на Левски бе значително по-добрият на терена, като футболистите на Стойчо Стоев бяха тези, които владееха повече топката и създаваха по-интересните ситуации в мача.

Играчите на чешкия тим почти не успяха да затруднят двамата вратари на „сините“, които взеха участие в срещата – Боян Йоргачевич и Димитър Шейтанов.

Капитанът на Бърно получи червен картон през втората част, но на негово място се появи нов футболист.

Развръзката в срещата дойде десет минути преди края, когато Франсис Нар бе съборен в наказателното поле и „сините“ получиха правото да изпълнят дузпа. Георги Костадинов бе безпощаден от бялата точка, пращайки топката под напречната греда.

До края на мача Георги Костадинов имаше възможност да вкара втори гол, но този път късметът му изневери.

Това бе пети контролен мач за „сините“ на турска земя. До този момент Левски има четири победи и един равен. „Сините“ надделяха над Тобол, Александрия, Поли Тимишуара и Бърно, а с румънския Виторул направиха 0:0.

Левски: Йоргачевич, Прохазка, Лукин и Александър Александров, Минев, Георги Костадинов, Джереми Де Нойер, Мигел Бедоя, Мики Орачев,  Франсис Нар и Станислав Иванов.

ЛЕВСКИ - ЗБРОЙОВКА 1:0

Край на мача.

90' - Пряк свободен удар в полза на Бърно, но топката е братена над вратата на Димитър Шейтанов.

86' - Нова прекрасна възможност за Левски, Георги Костадинов този път пропуска.

80' - ГОЛ! Георги Костадинов е отчен от бялата точка.

79' - Дузпа за Левски! Франсис Нар бе повален в наказателното поле на чехите, а главният рефер не се посвени да отсъди наказателен удар.

76' - Хубава атака на Левски преминала през Менголо към Прохазка, но защитникът на "сините" не успя да подаде точно.

70' - Димитър Шейтанов се появява на мястото на Боян Йоргачевич.

65' - Корнер в полза на Бърно, но след центрирането отбраната на Левски се справя.

60' - Отборът на Левски е този, който валдее повече топката, но не успява да стигне до чисти голови положения пред чешката врата.

55' - Нов пропуск, този път на Георги Костадинов.

51' - Удар с глава на Сърджан Лукин не намира целта.

50' - Капитанът на Збройовка Павел Завидал получава втори жълт картон и напуска терена. На негово място се появи нов футболист.

46' - Жълт картон за появилия се на почивката Янев, който извършва груб фаул.

В игра за Левски се появява Георги Янев.

Начало на втората част.

Край на първото полувреме.

44' - Прострелно центриране на Прохазка отдясно успоредно на голлинията, но никой не успява да засече топката и тя излиза в аут.

37' - Центриране на Прохазка в наказателното поле, но Станислав Иванов не успява да играе с топката.

32' - Жълт картон за Мики Орачев, който спира атака на Збройовка

29' - Прекрасно изпълнение на Джереми Де Нойер покрай стената, но стражът на Збройовка успява да избие.

28' - Фаул срещу Станислав Иванов на границата на наказателното поле на чехите. Добра възможност за "сините".

26' - Смяна в тима на Левски. Мигел Бедоя отстъпва мястото си на Мехди Бурабия.

24'- Хубав удар на Нар от границата на наказателното поле, топката минава покрай вратата.

22' - Страхотен рейд на Мики Орачев, който обаче завършва със слабо центриране отляво и вратарят на чехите лови без проблеми.

16' - Хубава атака за Бърно отсясно, организирана след грешка на Мики Орачев в центъра на терена. След центрирането в наказателното поле обаче, никой в червено не успя да засече топката и тя бе овладана от Нар на другия фланг.

13' - Жълт картон за Сърджан Лукин за нарушение в половината на "сините".

12' - Франсис Нар стреля силно към вратата на Збройовка, но вратарят на чехите боксира. Това бе първи точен удар към една от двете врати.

8' - Хубав дълъг пас към Франсис Нар, който пробва да намери Станислав Иванов в наказателното поле, но младият футболист на „сините“ не успява да овладее топката.

5' - Спокойно начало на мача. Все още няма удари към една от двете врати.

16:03 Начало на мача.