Отборът на Локомотив Пловдив победи Славия с 2:0 като гост в мач от 13-я кръг на А група. С два гола на капитана си Мартин Камбуров, пловдивчани изпревариха „белите“ във временното класиране, след като натрупаха 13 точки в актива си. Славия пък остава с 12 точки. За Локомотив Пловдив това бе едва трета победа от началото на шампионата и първи успех в последните четири гостувания на тима. Така след равенството с Левски в миналия кръг, дошло пак с гол на Камбуров, капитанът на тима този път донесе трите точки на своя тим. Попаденията паднаха в 48-ата и 79-ата минута на срещата. След първия гол Славия тръгна да изравнява, но стремежът на домакините бе прекършен в 71-ата минута, когато останаха с човек по-малко след директен червен картон на Панов.

Съперниците изиграха бледо първо полувреме, в което и двата тима бяха доста предпазливи, като за отбелязване е едно положение за Локомотив Пловдив в 38-ата минута, когато отнеха топката, Благой Наков напредна, след което подаде към Ванчо Траянов, който стреля от около 22 метра, но Георги Петков плонжира и изби. Топката попадна в Мартин Камбуров, който обаче се забави и бе блокиран от Везалов.

Веднага след почивката обаче футболистите на Славия и Локомотив започнаха доста по-активно второто полувреме. Домакините можеха да открият още в 46-ата минута, когато пропуснаха отличен шанс. Мишел Платини бе изведен добре срещу Господинов, но вратарят отклони топката в ъглов удар, което бе и най-чистото положение в мача до момента.

Пропускът на „белите“ бе наказан две минути по-късно. Лидерът на Локомотив Пловдив Мартин Камбуров получи топката след грешка на Бургзорг, излезе само срещу Петков и с техничен удар вкара за 1:0.

Играчите на Славия опитаха бързо да върнат попадението, като в 50-ата минута можеха да стигнат до изравняване при една атака отляво. Радослав Василев влезе в наказателното поле, стигна почти до аут линията, върна назад към Мишел Платини, който бе сам срещу Господинов и стреля от упор, но топката срещна главата на вратаря, след което попадна във Фернандо да Силва. Той вместо да изпрати топката в изпразнената врата, стреля встрани от левия стълб.

Домакините удариха греда в 61-ата минута, след като при центриране в наказателното поле на Локомотив Пловдив, след което Иван Вълчанов засече с глава, но топката срещна напречната греда.

Натискът на „белите“ продължи и три минути по-късно при нова опасна атака Дяков напредна, след което стреля, но встрани от левия стълб на вратата пазена от Йордан Господинов.

Домакините обаче понесоха тежък удар, след като Цветомир Панов бе изгонен с директен червен картон в 71-ата минута, заради грубо нарушение. При сблъсък със съперник, Панов изрита в главата Бирсент Карагерен от Локомотив Пловдив. Карагерен пък бе изнесен на носилка от терена и бе заменен от Дани Кики.

Капитанът на Локомотив Пловдив Мартин Камбуров пък отново внесе напрежение пред вратата на Славия, като в 78-ата минута Димитър Везалов бе на път да си вкара автогол след като бе притиснат от Камбуров. Везалов тръгна да връща към излизащия напред Георги Петков, двамата се разминаха, но все пак стражът на „белите“ се върна навреме и успя да изчисти топката.

Камбуров обаче не пропусна шанса си в 79-ата минута, когато след бърза контраатака за Локомотив бе намерен от Благой Наков. Нападателят овладя и от точката на дузпата реализира за 2:0 в горния ляв ъгъл на вратата на Славия.

Славия: Георги Петков, Димитър Везалов, Диего Фераресо, Костадин Дяков, Цветомир Панов, Кристиан Касаи, Душан Савич /46-Иван Вълчанов/, Мичел Бургзорг, Фернандо да Силва /78-Емил Стоев/, Радослав Василев, Мишел Платини

Локомотив Пловдив: Йордан Господинов, Венелин Филипов, Ангел Грънчов, Деян Молдованов, Богомил Дяков, Благой Наков /82-Георги Вълчев/, Бирсент Карагерен /74-Дани Кики/, Янко Сандански, Ванчо Траянов, Александър Якимов /62-Бранимир Костадинов/, Мартин Камбуров