ПАОК Солун без Димитър Бербатов в състава си победи с класическото 3:0 Пирин Благоевград в контролна среща, която се игра на стадион „Тумба“.

Бербатов не взе участие в проверката, а я изгледа от трибуните.

ПАОК реши изхода на контролата само в рамките на три минути.

Домакините поведоха в 16-та минута, когато се възползваха от груба грешка на защитата на Пирин и Роберт Мак не пропусна на празна врата.

Три минути по-късно Стефанос Атанасиадис бе изведен сам срещу Красимир Костов и реализира за 2:0.

Третото попадение за ПАОК в двубоя падна в 42-та минута, а негов автор бе Йоргос Цавелас, който се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Пирин и отблизо вкара.

Пирин стигна само до едно-две разбърквания в наказателното поле на ПАОК.

Най-сериозната ситуация, която възпитаниците на Наджи Шенсой създадоха бе в 60-та минута, когато Костадин Дяков центрира прострелно в наказателното поле на ПАОК, но нямаше негов съотборник, който да засече топката.

През второто полувреме играчите на ПАОК видимо намалиха оборотите.

Бившият играч на Левски Гари Родригес се появи в игра за ПАОК през втората част на срещата.

Еденилсон Бергонси се появи в игра за Пирин през втората част за първи път от близо седем месеца, след като дълго време се възстановяваше след операция на коляното.

Маркиньос, Костадин Дяков и Стилиян Николов играха по-малко, защото са наказани за следващия мач на Пирин в А група, който е срещу Лудогорец през следващата седмица.

Съставът на Пирин: Красимир Костов, Румен Сандев, Александър Дюлгеров, Юлиян Попев, Янко Сандански, Венцислав Бенгюзов, Тодор Траянов, Тони Тасев, Илия Карапетров, Мартин Тошев, Александър Башлиев (Мартин Минев, Костадин Дяков, Еденилсон Бергонси, Стилиян Николов, Маркиньос, Емил Виячки, Димитър Благов, Даниел Генов).