Лудогорец успя да постигне важна победа над Локомотив София с 1:0 в мач от 27-я кръг на А група. Разградчани доминираха през по-голямата част на двубоя, а единственото попадение в срещата отбеляза Емил Гъргоров в 34-ата минута.

Главният съдия на двубоя Георги Кабаков не допусна много свободна игра като показа цели 10 жълти и един червен картон.

През първите 45 минути футболистите на Ивайло Петев бях по-активният отбор на терена, като създадоха и по-чистите възможности. Още в 19-ата минута разградчани получиха правото за пореден път от началото на двубоя да изпълнят пряк свободен удар. Иван Стоянов изпълни, топката прехвърли всички Витиня овладя, Стоянов отново пое коженото кълбо, подаде на Марселиньо, който се освободи добре, стреля, но топката бе уловена от вратаря на столичните железничари.

Лудогорец с ценни 3 точки, победи Локо Сф в мач с 10 жълти и 1 червен картон

източник: Sofia Photo Agency, Надя Коцева

В 31-ата минута Марселиньо падна артистично в наказателното поле, търсейки дузпа, но намиращият се на 2-3 метра от ситуацията Георги Кабаков, видя симулацията и санкционира играча на Лудогорец с жълт картон.

Три минути по-късно разградчани стигнаха до така търсеното попадение. Капитанът на „зелените“ Емил Гъргоров опита изненадващ удар и прати коженото кълбо във вратата на локомотивци за 0:1.

До края на първата част играчите на Ивайло Петев стигнаха до още няколко хубави положения, но не успяха да стигнат до второ попадение. Минути преди края на първата част пък Локо Сф остана с човек по-малко след като получилият по-рано жълт картон Александър Младенов извърши глупаво нарушение в центъра на терена, за което главният рефер Кабаков показа втори жълт картон и респективно червен.

През втората част треньорът на Локо Сф Антон Велков пусана в игра Кондев на мястото на Юли Петков, но разградчани продължиха да доминират. Още в 47-ата минута Мишо Алелсандров имаше възможността да реши срещата в полза на тима си, но ударът му бе отразен от стражът на „железничари“. 2 минути Гъргоров изпробва удара си, но не успя.

Въпреки че бяха с човек по-малко пък, локомотивци не се отказаха да търсят изравнително попадение. На няколко пъти Дани Пеев и Кондев опитаха да изравнят резултата, но без успех.

До края на срещата играта бе често спирана заради честите нарушения извършвани от играчите и на двата отбора.

След този резултат раградчани прибавиха ценни 3 точки в актива си, като сега има 61 пункта и заемат второ място, на 2 точки зад лидера ЦСКА, който ще изиграе своята среща утре срещу Ботев Враца. Локо Сф пък остава над линията на изпадащите, на 13-та позиция с актив от 19 точки.