Отборът на Локомтоив Пловдив загуби тежко последната си контрола на турска земя. "Смърфовете" отстъпиха с 1:4 на арменския лидер Алашкерт. Единствения гол за Локомотив Пловдив бе дело на Стефан Велев през втората част.

Възпитаниците на Христо Колев изиграха шест проверки на турска земя, в които записаха три победи, две равенства и едно поражение. Мачът бе изгледан от собственика на клуба Христо Крушарски и бившият наставник на отбора Димитър Димитров-Хeро.

Двубоят се при изключително силен вятър, като през първото полувреме Атирау нападаха по посока на вятъра и това значително ги улесни. Тимът от Казахстан откри резултата още в първата минута чрез Павел Шабалин, а в 12-ата Вячеслав Шарпар удвои аванса си след нелеп рикошет. След почивката играта се обърна, но казахстанският тим успя да увеличи преднината си на 3:0 още при първата си контраатака в 48-ата минута.

Последва силен натиск на "черно-белите", като до края мачът се игра почти на една врата, но пловдивчани изтърваха доста положения. В 65-ата минута Стефан Велев намали на 1:3 след прехвърлящ удар при едно разбъркване пред вратата на съперника. Локо продължи да владее играта, но последваха още куп пропуски. Крайният резултат бе оформен в последната минута след нова контраатака.

Феновете на Локомотив Пловдив в Анталия

източник: Валентин Грънчаров/Gong.bg

Този мач беше наблюдаван от двама фенове на "железничарите", които живеят във Франция, но дойдоха специално в Турция, за да гледат контролите на любимците си.

Локомотив игра в състав: Ел Харуби, Крумов, Тунчев, Котев, Стоянов (46-Попов), Вълчев (46-Кики), Велев, Райнов (46- Траянов), Гъргоров, Марчев, Карагарен.