Литекс завърши с реми 1:1 срещу пловдивския Евроколеж в поредната си зимна контрола. Основна заслуга за изненадващия резултат имаше вратарят на домакините Апостол Стоянов, който със страхотни намеси отчая футболистите в оранжево. Стражът на третодивизионния тим направи чудеса от храброст за да опази мрежата си и успя да спаси  7  положения  от чисти позиции на ловчанлии. В няколко от тях играчите на Литекс изпуснаха сами срещу него. Отделно те  отправиха още 5 опасни удара, а веднъж удариха и гредата. При тоталното си надмощие обаче и една дузина пропуски, момчетата на Красимир Балъков успяха да отбележат само едно попадение, дело на Милчо Ангелов.

Наставникът отново сглоби две различни формации, които записаха по едно полувреме. Още в 5-та минута ловчанлии бяха близо до гол. Бързоногият Кирил Десподов надбяга левия бек и излезе на изгодно позиция, но диагоналният му удар мина на метър покрай гредата. Малко след това Божиков центрира, юношата Александър Георгиев би с глава, но Стоянов сигурно спаси.

В 18-та минута Десподов изведе Джордан, колумбиецът стреля по диагонала, но стражът пак се намеси успешно. В 22-та минута Евроколеж поведе в резултата с късметлийски гол, при който в желанието си да изчисти топката, вратарят на оранжевите Конов изби в  тялото на Николов от домакините и тя влезе в мрежата. В 30-та мин Сашо Георгиев опита удар от дистанция, но коженото кълбо прелетя над вратата.

До края на полувремето Литекс продължи да доминира, но с лекота изпусна 3 чисти положения за гол. Излезли сами срещу вратаря на Евроколеж обаче Георгиев, Емил Петров и Десподов не можаха да го преодолеят и така “колежаните” запазиха крехкия си аванс.

След почивката оранжевите излязоха с нов състав и пак набързо изтърваха нови 3 изгодни ситуации. Стражът на пловдивчани Стоянов отново се оказа последна преграда и с невероятен рефлекс отрази воле на Милчо Ангелов и и удар “ек на ек” на Георги Минчев. Отделно и Кристиян Малинов на два пъти би неточно от 7-8 метра.

Прпопуските продължиха и в 59-та минута, когато Иван Горанов проби и центрира, но таранът Минчев стреля покрай страничния стълб. Все пак логичното се случи и в 65-та минута Литекс изравни с гол на Милчо Ангелов, който засече с глава пас на Малинов и вкара за 1:1. В 70-та минута домакините стигнаха до удар на Павлов  от границата на пенала, но Марин Орлинов с майсторска намеса спаси.

На отсрещната врата продължиха геройските прояви на Апостол Стоянов. Той спаси нов гол след шут на Милчо Ангелов, а при добавката Кристиян Малинов от 3 метра удари гредата. Колумбиецът Асприля също се озова на стрелкова позиция, но и той нямаше шанс да се разпише.

Евроколеж Пд – Литекс 1-1

1:0 Николай Николов (22)

1:1 Милчо Ангелов (65)

Спортен комплекс, с.Оризари, Гл:съдия: Н.Гаджалов, Н.Чакъров, И.Бодуров

Евроколеж: Стоянов, Кардашев, Рахов, Харизанов, Николаев, Николов, Янчев, Караилиев, Четин , Малев, Павлов ( Терзиев, Трендафилов, Златев)

Литекс: 12.Александър Конов, 2.Илия Мунин, 28.Пламен Гълъбов, 6.Джаксън Менди, 13.Васил Божиков, 11.Емил Петров, 88.Никола Колев, 19.Румен Руменов, 8.Александър Георгиев, 9.Уилмар Джордан, 99.Кирил Десподов

(след почивката- 1.Марин Орлинов, 4.Галин Минков, 18.Илия Миланов, 5.Рафа, 23.Иван Горанов, 21.Александър Цветков, 15.Кристиян Малинов, 14.Чавдар Ивайлов, 73.Милчо Ангелов, 7.Георги Минчев, 70.Данило Асприля)