Левски и Черно море завършиха 1:1 в мач от първенството на Елитната юношеска група до 17 години игран на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

И двете попадения паднаха след почивката. За "сините" се разписа Алекс Боримиров, а за "моряците" Слави Славов. Главен съдия на мача бе елитният рефер Николай Йорданов.

Двата отбора започнаха нахъсани мача и първите минути бяха за Левски, но без да има сто процентови голови положения пред вратата на момчетата от Варна.

Левски - Черно море (юноши до 17)

източник: Валентин Грънчаров/Gong.bg

До края на първите 40 минути варненци имаха две по-сериозни ситуации за вкарване на гол. В 22-ата минута след ъглов удар отляво на вратата на Левски , след центриране Цанко Иванов шутира и праща топката вляво от вратата. В 35-та минута фаул за гостите центриране отляво и Марин Сираков засече топката с глава , но не уцели вратата. След почивката в игра влезе вкаралия на Лацио гол Станислав Иванов и той раздвижи атаката на „сините”.

В 61-та минута Алекс Боримиров завърши с голов удар разбъркване в наказателното поле на варненци и Левски поведе с 1:0. Последва неистова радост сред „сините” футболисти.

Радостта на "сините" футболисти

В 66-та минута Слави Славов вкара изравнителното попадение с удар от наказателното поле, след продължително разбъркване и неумение на „синята” защита да изчисти топката.