Старши треньорът на Литекс Красимир Балъков превъзхожда действащия футболист Ейдур Гудьонсен, въпреки че прекрати своята кариера преди доста време.

Нападателят на националния отбор на Исландия реализира при победата с 3:0 над Казахстан в мач от квалификациите за Евро 2016. Опитният играч вкара първия гол в двубоя в 20-ата минута.

Точно по този начин нападателят на националния отбор на Исландия попадна в любопитна класация заедно с Краси Балъков.

Ейдур Гудьонсен се превърна в четвъртия най-възрастен голмайстор на квалификации за Европейско първенство след Яри Литманен, Джон Олдридж и Красимир Балъков.

Исландският национал вкара своето 26-о попадение за отбора си, като това бе първото му попадение от 2009 година насам.