ЦСКА направи равен с македонския Хоризонт в контрола, която се игра на градския стадион в Турново. Двубоят, който приключи при резултат 2:2 бе своеобразен дебют за новия наставник на „червените“ Галин Иванов и неговия помощник Владимир Манчев.

Българският тим поведе в резултата с 2:0, но в последните минути допусна изравняване. Мачът ще се запомни и с факта, че в игра за „червените“, след близо 8-месечно отсъствие се завърна халфът Иван Маркович, който лекуваше скъсани кръстни връзки. Черногорският нападател Стефан Николич пък реализира първия си гол с фланелката на ЦСКА.

„Червените“ поведоха в резултата още в 8-ата минута. Стефан Николич отбеляза един от редките си голове, след като засече топката с ножичен удар след центриране на Иван Стоянов. Последваха две добри възможности за домакините, които получиха правото да изпълнят два последователни свободни удара, но и при двата случая топката срещна стената.

В 24-ата минута ЦСКА реализира втори гол. Този път Неманя Милисавлевич бе точен директно от фаул. Сърбинът стреля технично и прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратаря.

ЦСКА родължи да бъде далеч по-настоятелен на терена и в 31-ата минута отново бе близо до гол. Иван Стоянов направи отличен пробив по-крилото, успя да преодолее бранител и вратаря на домакините, но пасът му към Николич бе пресечен в последния момент. Най-добрата възможност за Хоризонт бе създадена от Пандев в самия край на първата част, когато ударът на македонеца премина на сантиметри от левия страничен стълб.

През второто полувреме в игра за "червените" след 8-месечно отсъствие се появи Иван Маркович. Сръбският полузащитник, който през лятото скъса кръстни връзки, замени Жуан Фелипе.. ЦСКА продължи да диктува темпото и през вторите 45 минути, въпреки че опасностите пред противниковата врата бяха значително по-малко.

Домакините успяха да намалят преднината на ЦСКА в 70-ата минута, когато Драган Георгиев не остави никакви шансове на Дивиш след мощен шут по диагонала. В продължението на срещата Боян Атанасов донесе равенството за Хоризонт, след като се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА и реализира от близко разстояние.

----

ЦСКА: 92. Максимс Уваренко, 19. Апостол Попов -к, 48. Марин Оршулич, 66. Пламен Крачунов, 77. Тончи Кукоч, 4. Стивън Сънди, 8. Борис Галчев, 11. Неманя Милисавлевич, 70. Жуан Фелипе, 73. Иван Стоянов, 9. Стефан Николич

Резерви: 1. Анатоли Господинов, 33. Якуб Дивиш, 3. Александър Тунчев, 31. Кристиан Супусепа, 34. Денис Причиненко, 5. Марио Бъркляча, 7. Тони Силва, 10. Иван Маркович

Хоризонт: 1. Костадин Захов, 2. Мариян Ташев, 3. Томислав Илиев, 17. Александър Милушев, 19. Сашко Пандев-к, 5. Ратко Мутафчийски, 6. Георги Танушев, 7. Митко Мавров, 22. Боян Найденов, 8. Валентин Кочоски, 26. Марио Кръстовски

Резерви: 33. Атанас Йованов, 11. Георги Марков, 28. Петър Митев, 77. Георги Стоилов, 16. Никола Божинов, 15. Любче Дориев, 10. Драган Георгиев, 21. Сашко Дуков, 4. Благой Спиркоски, 25. Боян Атанасов, 14. Християн Иванов