Ботев (Пловдив) победи с 1:0 Славия в контролна среща, играна на стадиона в Ракитово. Единственият гол в мача бе дело на уругваеца Варела в края н първото полувреме.

Мачът започна с атаки към двете врати. В 25-ата минута Жереми Монзоро излезе сам срещу Валентин Галев, но вратарят на "жълто-черните" парира удара му. В 39-ата минута Божидар Васев подаде на Лъчезар Балтанов, който стреля неточно. Ботев поведе в резултата с попадение на Цезар Батиста Варела в 43-ата минута. Уругваецът получи извеждащ пас отдясно от Алекс Колев и от чиста позиция отбеляза гола за пловдивчани.

През втората част темпото на игра спадна. В 51-ата линията Мариян Огнянов от Ботев стреля неточно от 20 метра. Десет минути по-късно същото направи и съотборникът му Даниел Генов. В 66-ата минута вратарят на Ботев Махиал Иванов показа съобразителност, излезе напред и изчисти топката пред нападателите на Славия, които нахлуваха опасно. В 78-ата минута защитникът Йордан Христов се намеси самоотвержено и отне топката при опасна атака на столичани. Осем минути преди края на мача "канарчетата" организираха нападение, завършило с неточно подаване на Димитър Алексиев.

Това бе четвъртата и предпоследна контрола за "канарчетата" преди старта на шампионата. Последната приятелска среща е на 10-ти юли от 18:00ч. срещу Септември (София) в Коматево.