Сан Антонио разгроми гостуващия Оклахома Сити със 124:92 в първа среща от полуфиналните плейофи в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Домакините започнаха много силно и след малко повече от пет минути игра вече водеха с 21:8, а до края на първата част увеличиха аванса си до 43:20, като изравниха рекорда си за най-много отбелязани точки в една четвърт в елиминациите след впечатляващите 82 процента успешна стрелба от полето.

До края домакините продължиха да доминират, а в началото на последната част те дори дръпнаха с 43 точки при 109:66, след което в игра влязоха резервите и Оклохама успя да съкрати малко изоставането си.

ЛаМаркъс Олдридж беше лидер за победителите с 38 точки и 6 борби, а Кауай Ленърд добави 25 точки, 5 борби и 5 асистенции. Даниел Грийн завърши с 18 точки, а Тони Паркър вкара само 2 точки, но даде и 12 асистенции. Серж Ибака беше най-резултатен за гостите с 19 точки, а Кевин Дюрант се отличи с 16 точки, 8 борби и 6 асистенции./БТА